Meclis çalışmalarına başlıyor

Example HTML page

AK Parti ve CHP’nin, 4 eski bakan ile ilgili verdiği soruşturma önergeleri, 8 Nisan Salı günü Genel Kurul’da okutulacak. CHP’nin; eski AB Bakanı Egemen Bağış, eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, eski İçişleri Bakanı Muammer Güler ile eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar hakkındaki iddialarla ilgili Meclis Soruşturması açılmasını içeren 4 önerge ile AK Parti’nin tek önergesi Genel Kurul’da okunarak bilgiye sunulacak.

Meclis’in ara tatilinin bittiği 5 Nisan’dan itibaren sürecin başladığı 4 eski bakan ile ilgili soruşturma önergeleri, 1 ay içinde sonuçlandırılacak.

Genel Kurul’un bu haftaki gündeminde sözlü soruların bakanlar tarafından yanıtlanması ile uluslararası sözleşmelerin onaylanmasını içeren yasa tasarıları yer alıyor.

Genel Kurul’un gündemindeki en önemli konu ise MİT yasa teklifi. Ancak teklifin bu hafta görüşülüp görüşülmeyeceği henüz netlik kazanmadı.

TBMM Dışişleri Komisyonu, 9 Nisan Çarşamba günü yapacağı toplantıda, bazı uluslararası anlaşmaların onaylanmasını içeren yasa tasarılarını görüşecek. 

Example HTML page

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir