Karamollaoğlu: Darbeye kalkışanlar 10 sene AK Parti’nin bağrında beslendi

Example HTML page

Karamollaoğlu: Darbeye kalkışanlar 10 sene AK Parti’nin bağrında beslendi

Saadet Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu seçim kampanyasını başlattığı İstanbul’da gazetecilerle bir araya geldi.

HÜDA PAR ile bir ittifakın kesin olmadığını belirten Karamollaoğlu, kendi partilerinin adaylarının CHP’den aday gösterilmesi gibi bir durumun da olmadığını ancak Abdüllatif Şener gibi aslında kendilerine yakın isimlerin CHP’den aday olacağı yönünde bilgileri olduğunu belirtti. Bugün tahliye edilen Zaman gazetesi yazarı Ali Bulaç’a geçmiş olsun diyen Karamollaoğlu, “Kendisinin suçsuz olduğuna inanıyorum” dedi.

‘CUMHURBAŞKANI ADAYI CEZAEVİNDE OLMAMALI’

Gazete Duvar’dan Barış Avşar’ın haberine göre, bütün cumhurbaşkanı adaylarını kutlayan Karamollaoğlu, HDP adayı Demirtaş’a iyi niyet diledikleri için eleştirildiğini belirterek, “Biz de mağduriyet yaşadık. Bir insan suçlu ise hızla yargılanmalı. Ancak bir cumhurbaşkanı adayı cezaevinde olmamalı. Serbest kalmasını ve yarışa dışarıda katılabilmesini temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

‘ÇEVREMDEKİLER TEPKİ GÖSTERİNCE, GİDİP KONUŞMAK İSTEDİM’

Bugün kendisine tepki gösteren bir kadının üzerine yürüdüğünü iddia eden iktidar yanlısı bir gazetenin internet sitesindeki haberi eleştiren Karamollaoğlu, “Maalesef AK Parti’yi destekleyenler yalanı peynir ekmek gibi yiyor. O hanıma çevremdekiler tepki göstermeye başlayınca ben gittim ve konuşmak istedim. Ancak o kadar ağır hakaret ediyordu ki mümkün olmadı. 15 Temmuz’da eşini kaybetmiş. Acısına inanıyorum ve arkadaşlarıma da ‘Kesinlikle karışmayın’ dedim” şeklinde konuştu.

‘İKTİDAR, 28 ŞUBAT’TA YAPILAN MÜDAHALENİN ÜRÜNÜDÜR’

AKP’nin 15 yıllık iktidarında “Batı kapitalizmini daha katı bir şekilde uyguladığını” belirten Karamollaoğlu, “Başlangıçta kamuoyu önünde söylediklerini inkar ediyor. ‘Necmettin hocamızın önü kapalı’ diyerek kamuoyuna daha sempatik görünecek şekilde hareket ediyorlardı. Aslında bu iktidar 28 Şubat’ta siyasi partilere yapılan müdahalenin ürünüdür” dedi.

‘BORÇLARIN ÖDENMEMESİ SİYASAL YAPTIRIM ANLAMINA GELİR’

Ekonominin çok kötü bir durumda olduğunu ve Türkiye’nin borç batağında olduğunu söyleyen SAADET Genel Başkanı, “Borçların çoğu özel sektöre ait doğru ancak devlet taahhüdü altında. Borçların faizleri bile ödenemiyor çünkü arkadaşlarımız betona gömdü. Borçların ödenememesi de siyasal yaptırım anlamına gelir” diye konuştu.

Türkiye’nin birçok ülkeyle ilişkilerinin kötü olduğunu dile getiren Temel Karamollaoğlu, “ABD ile Avrupa ile bütün İslam ülkeleri ile aramız kötü. Rusya ile bir iyi bir kötü. Maalesef çifte standart sahibiler. Kalkınmakta olan diğer ülkelere tepeden bakıyorlar. Demokrasiyi sadece kendileri için dillerinin ucuyla söylüyor başka ülkelerde demokrasi ile yönetime gelenler kendi işlerine gelmeyince kavgaya girişiyorlar. Bu böyle giderse ülkemizin durumu gelecekte daha kötüye gidecek diye korkuyoruz” dedi.

‘EĞİTİMİ, BİR BİNA YAPMA İŞİ GÖRDÜLER’

“Doğru başörtüsü sorunu çözüldü ancak bu Türkiye’nin tek sorunu değildi” diyen Karamollaoğlu, “Arkadaşlarımız eğitimi sadece bir sektör, bir bina yapma işi gördüler. Ne yazık ki eğitimin gerekleri yerine gelmedi ve gençler arasında yüzde 25 işsizlik var” ifadelerini kullandı.

’DARBEYE KALKIŞANLAR 10 SENE BOYUNCA BU İKTİDARIN BÜNYESİNDE BÜYÜDÜ’

15 Temmuz darbe girişimini de değinen Karamollaoğlu, şunları söyledi:

“15 Temmuz Türkiye üzerinde oyunun bir parçası ancak 10 sene boyunca bu iktidarın bünyesinde büyüdü bunu yapanlar. Kesinlikle dış güçlerin parmağı var ancak ‘Ne istediler de vermedik’ sözü tabloyu çok iyi özetliyor.”

‘BAŞKA ÇARE KALMADIĞI İÇİN COCA COLA FABRİKASI AÇIYOR’

Adalet olmayan bir ülkeye yatırım yapılmak istenmeyeceğini belirten Karamollaoğlu, “Adalet olmazsa kimse bir ülkede yatırım yapmak istemez. Başka çare kalmadığı için Isparta’da Coca Cola fabrikası açıyor Cumhurbaşkanı, bir de büyük başarı kazanarak Rusya’ya domates ihraç edebilmeye başladık. Bu komedidir. Borçlandıkça milli gelirimiz artmış görünüyor” dedi.

Seçim süreci ve ittifak konularını da değerlendiren Karamollaoğlu’nun açıklamaları şöyle:

SEÇİM BARAJI BİLEREK KALDIRILMADI

“Başkanlık sistemi otoriter bir sistem. Beş yılda bir seçim olacak diyorlar ama adalet beş yılda bir sağlanmaz ki. Arada ezilenin beş yılda canı çıkar. Seçim barajında yüzde 10 barajı bilerek kaldırılmadı. Kutuplaşma adına bunu yaptılar. Ben yüzde 10 barajını geçeceğimize inanıyorum. Ama bu duruma tepki olarak bir ittifak meydana geldi. Ben cumhurbaşkanının bile parlamenter sisteme dönmekte tereddüt etmeyeceğine inanıyorum. İnşallah halkımızın bize teveccühü sandığa yansıyor. Seçim kurulları göreve başladıklarında bir yemin ediyor. Bu yemin namustur ve ben kimsenin namusunu adaletsizlik yaparak çiğneyeceğini sanmıyorum.”

BAHÇELİ HALKI TEHDİT ETTİ

Bahçeli imza toplama sürecinde halkı tehdit etti. Ben bu nedenle özellikle imzaya gidemeyen memurlar olduğunu biliyorum. Ama sandıkta kimse oy verme işlemini izleyemez.

Example HTML page

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir