İmamoğlu’ndan hakkında 2 yıla kadar hapis istenmesine tepki; “Gündemimiz yoksulluk”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, dönemin Ordu Valisi’ne hakaret ettiği gerekçesiyle açılan davada hakkında 2 yıla kadar hapis istenen savcılık mütalaasına ilişkin “Gündemi alabora etmek için çabalar bunlar” değerlendirmesi yaptı.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, dönemin Ordu Valisi’ne hakaret ettiği gerekçesiyle açılan davada hakkında 2 yıla kadar hapis istenen savcılık mütalaasını değerlendirdi.

“Gündemi alabora etmek için çabalar bunlar” diyen İmamoğlu, “Bu ülkenin gerçekten kronik, kritik sorunları var; en büyüğü yoksulluk. Ona çare bulmak istiyoruz. İnsanların umutlarını büyütmek istiyoruz. Genç insanların, liyakatli bir şekilde işe girmelerini sağlamak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“GÜNDEMİMİZ YOKSULLUK”

İmamoğlu, dönemin Ordu Valisi’nin suç duyurusu üzerine açılan “hakaret” davasında açıklanan savcılık mütalaasıyla ilgili değerlendirmesini soran gazetecilere, şu yanıtı verdi:

“Gündemi alabora etmek için çabalar bunlar. Bazı konularda gündem yaratılıyor, sonra bunlar buzluğa konuluyor. İstediği zaman buzluktan çıkartılıyor, istediği zaman gündemde parlatılıyor ve bunun üstünde tepinilmesi isteniyor. Ben, böyle yapmayacağım. Bu ülkenin gerçekten kronik, kritik sorunları var; en büyüğü yoksulluk. Sokakta yüzleşiyoruz. Ona çare bulmak istiyoruz. İnsanların umutlarını büyütmek istiyoruz. Genç insanların, liyakatli bir şekilde işe girmelerini sağlamak, umutla, bu ülkenin neresinde olursa olsun, adil bir ortamda bireyler olarak devletin bütün imkanlarından faydalandığı bir ortam var olsun istiyoruz. Bu sorunların çözümüyle mücadele ederken, burada yapılmaya çalışılan, alınmaya çalışılan kararlar üzerinden yorumda bulunmayacağım. Bizim gündemimiz yoksulluktur, fakirliktir. Umarım yargı, kalan süreçte en doğru kararı verir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir