EYÜPSULTAN BELEDİYE MECLİSİNDE AK PARTİ ve CUMHURİYET HALK PARTİ’DE DEĞİŞİM

Eyüpsultan Belediye Meclisi 8’inci seçim 3’üncü toplantı dönemi Nisan ayı 1’inci bilişimi Meclis Başkan vekili Mehmet Er başkanlığında yapıldı. Yardımcılığını İse AK Parti’den Burak Avşar, CHP’den Sema Balcı yaptı.

Toplantıda aşağıdaki gündem maddeleri görüşüldü;

Ek Gündem;

Eyüpsultan Belediye meclisinde grubu bulunan AK Parti Ve Cumhuriyet Halk Partisi Grup yönetimlerinde değişiklik yaşandığı görüldü.

Parti grupları kendi içinde yapmış olduğu seçimlerde Grup Başkan Vekilliğinde ve Sözcülüğünde şu isimlere yer verdiler…

AK Parti Grup Yönetimi;

AK Parti Grup Başkan Vekilliğine Ahmet Hamdi Gürbüz, Grup sözcülüğüne de Mürsel tekneci getirildiği görüldü.

CHP Grup yönetimi;

CHP Gurup Başkan Vekili Ali Haydar İşkar olurken Grup sözcülüğüne Veli Güngör getirildiği görüldü.

Mecliste Yapılan seçimlerde ise Meclis 1’inci Başkan Vekilliğine Ömer Faruk Kalaycı, 2’nci Başkan Vekilliğine Mehmet Er seçildi.

Divan katipliğine ise AK Partiden Burak Avşar, Abuzer Karaman, Zehra Purde Muti, CHP’den Sema Balcı seçildiler.

Encümen Üyeliği;

AK Parti’den Mürsel Tekneci, Hüseyin Birdal, Bayram Ali Özaslan seçildi.

Plan Bütçe Komisyonu Üyeliği;

AK Parti’den Cengiz ÇUP, Zehra Purde MUTİ, Adem UÇAR, CHP’den Nilgün Esentepe, Veli Güngör seçildi.

İmar Komisyon üyeliği;

AK Parti’den Muhammet Çakır, Seçkin Turan, Metin Çırpan, CHP’den Zülfü Çakar, Zafer Döner seçildi.

Tarife Komisyon Üyeliği;

AK Parti’den Metin Çırpan, Cengiz Çup, Abuzer Kahraman, CHP’den Binali Özgül, Sema Balcı seçildi.

Sağlık Komisyonu Üyeliği;

AK Parti’den Bayram Ali Özaslan, Burak Avşar, Ayhan Uygur, CHP’den Binali Özgül, Ünsal Aykutoğlu seçildi.

Çevre Şehircilik Komisyon Üyeliğine;

AK Partiden Ayhan Uygur, Ceren Çolak, Güven İldirim, CHP’den İlker Çomak Binali Özgül seçildi.

Hukuk Komisyonu Üyeliğine;

AK Parti’den Ceren Çolak, Hüseyin Birdal, Mürsel Tekneci, CHP’den Mustafa Tüysüz, Ramazan Güven seçildi.

Kültür ve Turizim Komisyon Üyeliğine;

AK Parti’den Hatice Yücel, Ayhan Uygur, MHP’den Bayram Demir, CHP’den Gülsüm Polat, Mustafa Tüysüz seçildi.

Eğitim ve Gençlik Komisyon Üyeliğine;

AK Parti’den Hüseyin Birdal, Burak Avşar, MHP’den İlker Çomak, Ramazan Güven seçildi.

Gecekondu ve Mesken Komisyon Üyeliğine;

AK Parti’den Abuzer Kahraman, Burak Avşar, Zehra Purde Muti, CHP’den Gülsüm Polat, Sema Balcı seçildi.

Sosyal Hizmetler Komisyonu üyeliğine;

AK Parti’den Zehra Purde Muti, Güven İldirim, Metin Çırpan, CHP’den Gülsüm Polat, Ramazan Güven seçildiler.

Tarım Orman ve Su ürünleri Komisyonu Üyeliğine;

Mürsel Tekneci, Hatice Yücel, MHP’den Bayram Demir, CHP’den Zülfü Çakar, Aykut Ünsal seçildi.

Avrupa Birliği ve Dışilişkiler Komisyon üyeliğine;

AK Parti’den Adem Uçar, Bayram Ali Özaslan, MHP’den Serkan Cihan, CHP’den Zafer Döner, Mustafa Tüysüz seçildi.

Engelsiz Hayat Komisyonu Üyeliğine;

AK Partiden Güven İldirim, Ceren Çolak, Adem Uçar, CHP’den Ünsal Aykutoğlu, Sema Balcı seçildi.

Seçimlerin ardından Gündemin görüşülmesine geçildi.

İlgili gündem maddelerinin havalesi yapıldıktan sonra Meclis Başkanı Mehmet Er Tarafından Toplantıya 15 dakika ara verildi. Verilen aranın ardından 7 Nisan Çarşamba  günü saat 15.00 da toplanmak üzere toplantı sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir