Eren Erdem 400 gündür cezaevinde! Jandarma barikatı kaldırdı

Example HTML page

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi üyesi Eren Erdem 400 gündür cezaevinde. CHP üyeleri ve ifade özgürlüğü savunucuları bugün bir kez daha Erdem’e özgürlük taleplerini dile getiriyor. İfade özgürlüğü savunucularının önüne jandarma barikatı konuldu. Barikat önünde açıklama yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “AKP’nin uygulamalarına, faşizmine dün boyun eğmedik, bugün de onlara teslim olmayacağız” dedi.

CHP İstanbul İl Başkanlığı, yurttaşları CHP’nin tutuklu PM üyesi Eren Erdem için bugün Silivri Cezaevi önünde buluşmaya çağırmıştı.

CHP eski milletvekili Barış Yarkadaş, Silivri Cezaevi’nde yaklaşık 400 gündür tutuklu bulunan CHP PM üyesi Eren Erdem için Silivri Cezaevi önünde yapılmak istenen basın açıklamasına kaymakamlığın ‘hukuksuz ve keyfi’ karar alarak izin vermediğini belirtmişti.

Jandarma barikatı kaldırdı, vekiller basın açıklaması yapılacak olan alana ilerliyor…

BARİKATIN ÖNÜNDE AÇIKLAMA: AKP TESLİM OLMAYACAĞIZ

Barikat önünde açıklama yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba daha önce Ergenekon’da Balyoz’da kumpas kuranların Silivri’de yattığını anımsattı.

Ağbaba şunları ifade etti;

Bu hukuksuzluğu şiddetle kınıyoruz. AKP’nin uygulamalarına, faşizmine dün boyun eğmedik, bugün de onlara teslim olmayacağız.

Bugün İstanbul örgütümüzle birlikte buradayız. Eren Erdem için bir kez daha Silivri zindanının önündeyiz. Ömrünü FETÖ ile mücadeleye, özgürlüğe adamış Eren Erdem, FETÖ taktikleri ile hiçbir hukuku gerekçe olmadan 400 gündür hapiste tutuluyor.

Eren Erdem 400 gündür hukuksuzlukla cezaevinde tutuluyor. Dayandıkları bir gizli tanık vardı o da zaten mahkeme sürecinde ifadesinin doğru olmadığını itiraf etti.

ERDEM 22 YILA KADAR HAPİSLE YARGILANIYOR

Erdem “Silahlı terör örgütü içindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek”, “Gizli tanığı deşifre etmek” ve “Soruşturmanın gizliliğini ihlal” ile suçlanıyor.

Erdem hakkında 9,5 yıldan 22 yıla kadar hapis isteniyor.

Example HTML page

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir