CHP EYÜPSULTAN BELEDİYE MECLİS GRUP BAŞKANLIĞI’NDAN 19 MAYIS MESAJI

CHP Eyüpsultan Belediye Meclisi Grup Başkan Vekili Ali Haydar İŞKAR 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının 102. yıldönümü dolayısıyla, CHP Eyüpsultan Belediye Meclisi Grubu adına kutlama mesajı yayınladı. 

Mustafa Kemal Atatürk’ün, gençlere emanet etmek üzere, Cumhuriyet düşüyle çıktığı yürüyüşün, 19 Mayıs 1919’un 102. yıldönümündeyiz.

16 Mayıs 1919’da Dersaadet’ten ayrılarak Samsun’a doğru yola çıkan Mustafa Kemal Atatürk, ardından gelen idam fermanını halkın vicdanına sığınarak yırtıp atmış, bağımsızlık için ölümü dahi göze almıştır.

Bağımsızlığımızın nişanesi olan 19 Mayıs; emperyalizme ve işbirlikçilerine karşı, onurlu bir direniştir. En karanlık gecede dahi yanan umut ışığıdır. 102 yıl önce parlayan bu ateş, bugün dahi güzel ülkemizin geleceğini aydınlatmaktadır.

Ülkemiz de halen COVİD-19 salgın hastalığının yaşandığı bu yılda 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını sağlık yine olağanüstü koşullarda kutlayacağız. Öncelikle bizlerin sağlıklı yaşaması adına canları pahasına COVİD-19 salgıyla mücadelede hayatını kaybeden sağlık çalışanlarımıza ve yurttaşlarımıza Allahtan rahmet kederli ailelerine Başsağlığı ve sabırlar diliyorum.

Saray iktidarının neden olduğu ekonomik buhran ile de karşı karşıyayız. Yılmadan bıkmadan usanmadan halkın her kuruşunun hesabını soracağız. 128 Milyar Dolar Nerde? Diyeceğiz. Demeye de devam edeceğiz.

Ancak unutmayın ki, Türkiye Cumhuriyeti Devleti büyük bir ülkedir. Aklın ve bilimin ışığında, güçlü bir toplumsal dayanışma ile üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir sorun yoktur.

Dolayısıyla, bu ülkenin evlatlarının, hiçbir zaman umutsuz olmaya hakkı yoktur. Özellikle de gençlerimizin…

Çünkü Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu eşsiz günü hediye ettiği gençlerimize, geleceğimizi de emanet etmiştir.

Gençlerimizin de bu inançla hareket etmesi, “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” ilkemizden taviz vermeden, ülkemizin yarınlarını inşa etmesi gerekir dedi.

İŞKAR mesajını; İnanıyorum ki gençlerimiz tarihten aldıkları güçle, aynı azim ve kararlılıkla, Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandıracağımız yarınların da yılmaz savunucusu olacaktır.

19 Mayıs 1919’un 102. yıldönümünde Milli Mücadelemizin Başkomutanı Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, bütün İstiklal kahramanlarımızı ve aziz şehitlerimizi şükranla, minnetle ve rahmetle anıyorum.

Bu inançla Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün bize armağanı olan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı canı gönülden kutluyorum.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun!

‘’CHP Eyüpsultan Belediye Meclis Gurubu’’

Ali Haydar İşkar, Veli Güngör, Gülsüm Polat, Zülfü Çakar, Sema Balcı, Mustafa Tüysüz, Ünsal Aykutoğlu, Filiz Gökçe,  Zafer Döner, Emine Çelik, Binali Özgül, Nilgün Esentepe, Ramazan Güven

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.