Çamur atan kendi çamurunda boğulacak

chp_logo

Selahattin Sorucu

EYÜP-CHP Eyüp belediye meclis üyeleri son günlerde bazı sosyal medya paylaşım sitelerinde vialand ile ilgili çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.
Özelikle sosyal medya üzerinde yapılan bu tip spekülatif haberlere itibar edilmemesi gerektiğini kaydetti. Konuyla ilgili medya grubumuza konuşan CHP Eyüp belediye meclis üyeleri Vialand projesiyle ilgili CHP belediye meclis grubu olarak yapıldığı dönemde Vialand projesine gerekli muhalefetleri yaptıklarını dile getirerek sözleri şöyle sürdürdü.

CHP muhalefet görevini yapmıştır

“Bu planlar bugün planları değildir söz konusu alan 550 bin metrekare olup büyükşehir belediyesi mülkiyetindir.29.08.2003 Tarihli 1/500 ölçekli ve 19.03.2005 tarihli 1/1000 ölçekli Alibeyköy uygulamalı imar planında büyük bir bölümü bölge parkı, spor alanı, kısmen meslek teknik eğim tesisi alanı, kısmen de dini tesisi, kısmen de kapalı ve açık spor alanları, ticaret alanı, kısmen de yeşil alan (dinlenme ve oyun alanları)kalkmakta iken İstanbul büyükşehir belediye meclisi 24.11.2010 gün ve 2632 sayılı kararı ile ilçe belediyenin 08.02.2011 tarih ve 2011 /244 sayılı meclis kararı oy çokluğuyla yani CHP ‘nin muhalefetine rağmen plan tadilatı yapılarak tema parkı (Vialand )plan ve proje çalışmalarına başlamıştır.

CHP meclis grubu olarak itirazları yaptık

Biz muhalefet olarak doğru gördüğümüz projelerin yanında olup yanlış gördüklerimizde Vialand örneğinde olduğu gibide karşı duruyoruz.
Biz anılan bölgede halkın çıkarları için planlama ve projelendirme çalışmaları yapılırken Yeşilpınar mahallesi sınırları içerisinde kalan Pınar camii Emeksan spor kulübü idari ve spor tesisleri ve bir miktar gece kondu(50 hane) projelendirme çalışmalarında etkilenmiş ve bu mağduriyetlerinin engellenmesi için CHP Eyüp belediye meclis üyeleri tarafından 17.02.2011 tarih ve 370 sayı ile büyükşehir planlama ve proje müdürlüğüne ihtiras edilmiştir 29.04.2011 tarih ve 2011 -6798-70036 sayılı cevapta söz konusu ihtiras İBB meclisi itiraz edilmiş İBB belediye meclisince ret edildiği bildirilmiştir.
Bu konuda bize yapılan suçlamalar insafsızca ve saldırganca olduğunu düşünüyoruz.Bu yapılanlar bizi ve CHP Eyüp belediyesi meclis grubumuzu ile partimizi zayıflatmaya yönelik teşebbüslerdir…

Example HTML page

One Comment

  • tevfik hasançebi dedi ki:

    Karfeşim bu iddia dahibi ibrahim soylemez arkadaşa israrla sunmam lazım. Boyle abuk ve derinliği olmayan muhabbet olmamalı, ha evet varsa da. Cidden dokuman verilsin gereken yapılsın partiye suç duyurusu ile deşifre edelim yolumuzu ayıralım.orası para kazsnma…dukkan değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir