Bakan Soylu; 8 Martta İstiklal’de Yürümek yasak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katıldığı canlı yayında Feminist Gece Yürüyüşü ile ilgili açıklama yaptı. Soylu, “İstiklal Caddesi’nde yapamazsınız, onun dışında istediğiniz her yerde yapabilirsiniz” dedi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde İstanbul İstiklal Caddesi’nde yürüyüş yapılamayacağını söyledi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CNN Türk’te Ahmet Hakan moderatörlüğündeki ‘Tarafsız Bölge’ programında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Özlem Gürses’in “İstanbul’da 8 Mart’ta kadın yürüyüşüne katılmak, gönlümce bağırmak, şarkı söylemek, dövizler taşımak istiyorum, özgür müyüm?” sorusuna yanıt veren Soylu, “İstiklal Caddesi’nde yapamazsınız, onun dışında istediğiniz her yerde yapabilirsiniz” dedi.

“İstiklal Caddesi’nde böyle bir şey yapmıyoruz, ülkelerin buna hakları var” diyen Soylu, “Yenikapı’dan Kadıköy’e her yerde yapabilirsiniz. Bir tek İstiklal Caddesi bundan muaf tutuluyor” dedi.

‘Artık toplumsal olaylarda ters kelepçe takılmayacak’

Ahmet Hakan’ın “Kadınlar Günü’nde kadınlara müdahale eden polis olmasın” sözleri üzerine Soylu, artık toplumsal olaylarda ‘ters kelepçe’ takılmayacağını, bunun doğru olmadığını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir