BAHÇEKÖY’ DE “YAŞLI GÜNDÜZ KREŞİ” AÇILDI!‏

Example HTML page

Sarıyer Belediyesi yaşlıları gün boyu misafir edip, tecrübelerini çocuklara aktarma fırsatı veren Yaşlı Gündüz Bakımevi (Kreş) projesi ile Sarıyer’de bir ilke imza attı.
ImageProxy

Engelli çocuklara gün boyu ev sahipliği yapan ‘EÇADEM’ ve  “Çocuk Gündüz Bakımevi” gibi özgün projeleri ile yeniliklere imza atan Sarıyer Belediyesi, Lions Kulübü ortaklığında açılan Ord. Prof. Dr. Fahrettin Kerim Gökay’ın adının verildiği Yaşlı Gündüz Bakımevi ile ilkleri yaşatmaya devam ediyor.

Açılış konuşmasında “Yaşlı Gündüz Kreşi”  hakkında bilgi veren Lions 118-T Yönetim Çevresi Federasyon Başkanı Ayşen Alman, Sarıyer Belediyesi ile titiz bir çalışma yürüttüklerini dile getirirken, “Projemiz genel olarak insanları mutlu etmeye yönelik. Bu amaç doğrultusunda birlikte çalıştığımız Sarıyer Belediyesi’ne sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

Genç, “Yaşlı Kreşi İle Zincire Bir Halka Daha Eklendi”

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, zincire bir halka daha eklediklerini belirterek, “Ben bu süreçte, her zaman fakirin, garibanın yanında olan başta Lionsların Başkanı Ayşe Hanım olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. Genç, toplumsal fayda sağlayan bu tarz yerlerin yaşatılması gerektiğini kaydederek, “Yaşamın tadına varabilmek önemlidir. Türk toplumu annesine, babasına, atasına sahip çıkar. Ve yarın bir sonraki neslin atası dedesi olacak çocuklara da sahip çıkar. Bu da yaşamdan alınabilecek en güzel tatdır” şeklinde konuştu. Yaşlı Gündüz Bakım Evi ve benzeri projelere sahip çıkmak ve sorumluluk almak gerektiğine işaret eden Genç, “Kentlerde yaşam alanları daralıyor. Biz de belediye olarak bunun farkındayız. Küçücük evlerde yaşlılarımızın gün boyu yalnız kalmamaları için bu proje bir örnektir” dedi.

Konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, Yaşlı Gündüz Bakım Evi fikrini veren Lions Kulübü’ne ve projeyi hayata geçiren Sarıyer Belediyesi’nde teşekkür etti.

Törenin sonunda Lions 118-T Yönetim Çevresi Federasyon Başkanı Ayşen Alman, Belediye Başkanı Şükrü Genç ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ederek plaket takdim etti.

Yaşlılar Nasıl Vakit Geçirecek?

60 yaş üstü yaşlılara kucak açacak olan Yaşlı Gündüz Bakımevi, burada vakit geçirmek isteyen yaşlıları sabah saatlerinden akşam saat beşe kadar misafir edecek. Yaşlılarımız burada kaldıkları süre içerisinde sabah kahvaltılarını yapıp öğle ve akşam yemeklerini de yiyebilecek. Gün  boyu yemek hizmetinin yanı sıra yaşlılarımız bina içerisinde bulunan dinlenme odaları, hobi odası ve hizmet odalarında da vakit geçirebilecekler. Ayrıca yaşlılar, belli aralıklarla tiyatro ve geziye götürülerek keyifli vakit geçirmeleri sağlanacak.

Yaşlılardan İhtiyaç Sahibi Çocuklara Burs!

Yaşlı Kreş Evi’nde vakit geçiren yaşlılar gün içerisinde ürettikleri resim, tasarım, dikiş, patik, tespih vb. gibi ürünlerin satışından elde edilen para ile ihtiyaç sahibi çocuklara burs vermeyi planlıyor. Böylece, yaşlılar bir taraftan üretip gelir elde ederken, diğer taraftan deneyimlerini çocuklara aktarma imkânı bulacak. İhtiyaç sahibi çocuklar ise hem yaşlılarla vakit geçirip onların deneyimlerinden yararlanma imkanı hem de eğitimleri için burs almış olacaklar.

Yaşlılar Düzenli Doktor Kontrolünden Geçecek

Yaşlı Kreş Evi’nde ki yaşlılar, düzenli olarak doktor ve psikolog kontrolünde tutulurken ayda bir kez hamam olmak üzere, spor tesislerinde her tür aktiviteden de yararlanabilecekler. Yapılan protokol ile yaşlılar atlı terapilerden de yararlanma fırsatı bulacak. Bunun yanı sıra oluşturulan sistemden kısa süreli yararlanmak isteyen yaşlılarımız da günlük, hatta saatlik hizmet alabilecekler.

Example HTML page

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir