AKP’de istifaların ardı arkası kesilmiyor

AKP Mardin Kızıltepe ilçe Kadın Kolları Başkanı ve beraberindeki 14 üye, AKP’den ayrılarak Gelecek Partisi’ni kuran Ahmet Davutoğlu’nun saflarına geçti.

AKP’de istifaların ardı arkası kesilmiyor

AKP’de istifaların ardı arkası kesilmiyor. AKP içinden çıkar partilere geçişler devam ediyor. AKP Mardin Kızıltepe ilçe Kadın Kolları Başkanı Emine Göktaş ve beraberindeki 14 üye istifa ederek, AKP’den ayrılarak Gelecek Partisi’ni kuran Ahmet Davutoğlu saflarına geçti.

Sözcü’de yer alan habere göre Gelecek Partşisi il Başkanı Emin İlhan, AKP’den kopuşların devam edeceğini söyledi.

Konuyla ilgili İlhan şöyle konuştu:

“AK Parti ilk süreçlerinde Güneydoğuda güzel bir oy aldı. Millet HDP’nin haricinde kendilerini temsil edecek bir parti olarak gördü. Ama son dönemlerde AK Parti MHP’ye dönüştü. Güneydoğu’da MHP siyasetine karşı bir tutum var. AK Parti’nin MHP’yle olan yakınlaşmasından dolayı partilerinden kopuşlar çok olacak. Ekonomik krizden dolayı vatandaşların birçoğu yeni söylemleri olan siyasi partilere ilgi gösteriyor. Vatandaşlar bu umudu Gelecek Partisi’nde gördüğü için partimize yoğun bir ilgi gösteriyorlar. AK Parti yönetiminde olan birçok kişi şu anda istifa etme aşamasında. Gördüğümüz kadarıyla gerek ilimizde, gerekse bölgede AK Parti’den istifaların daha da fazla olacak”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir