Yaprak dökümü başladı; Sadullah Ergin, AKP’den istifa etti

Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin, üç dönem milletvekilliği ve Adalet Bakanlığı yaptığı AKP’den istifa etti.

Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin, AKP’den istifa etti.

AKP’den istifa eden ve eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile birlikte yeni parti kurma hazırlıklarını sürdüren eski bakan Ali Babacan’ın ardından eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin de partisinden istifa etti.

‘SAYIN BABACAN’DAN BİRKAÇ GÜN SONRA İSTİFA ETTİM’

T24’ün edindiği bilgilere göre; Ergin’in eski bakan Ali Babacan’ın AKP’den istifa etmesinden 2 gün sonra istifa ettiği öğrenildi.

Sadullah Ergin, Gazete Duvar’a yaptığı açıklamada istifasının yeni olmadığını söyledi. Ergin,Sayın Babacan’dan birkaç gün sonra, yani yaklaşık iki ay önce istifa ettim. Yargıtay’ın internet sitesine girerek ‘parti üyeliğinden çıkma’ butonuna basarak bu işi yaptım ama bunun nümayişini yapmadık dedi.

2011-2013 yılları arası Adalet Bakanı görevinde bulunan Ergin 22., 23. ve 24. dönemlerde Hatay milletvekili olarak TBMM’de bulunmuştu. 25 Aralık 2013’de yapılan mahalli idareler seçimlerinde AKP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Ergin 5 bin oy farkla seçimi kaybetti.

Ergin’in 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eski Ekonomi Bakanı Ali Babacan’la birlikte kurulması planlanan partinin içinde görev alacağı iddia ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir