Türkiye’de Koronavirüs; Son 24 saat’te günlük vaka sayısı 10 bine ulaştı

Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı verilere göre test sayısı azaltılmasına rağmen günlük vaka sayıları 10 bine ulaştı. Toplam can kaybı 28 bin 638’e yükselirken toplam vaka sayısı ile 2 milyon 711 bin 479’a ulaştı.

Sağlık Bakanlığı, günlük koronavirüs verilerini açıkladı. Buna göre Türkiye’de son 24 saatte 69 kişi koronavirüsten yaşamını yitirdi, 9 bin 891 yeni vaka tespit edildi.

turkiye-de-gunluk-vaka-sayisi-10-bine-dayandi-847392-1.

Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı verilere göre test sayısı azaltılmasına rağmen günlük vaka sayıları 10 bine dayandı. Toplam can kaybı 28 bin 638’e yükselirken toplam vaka sayısı ile 2 milyon 711 bin 479’a ulaştı.

TÜRK TABİPLERİ BİRLİĞİ: ‘NORMALE’ DÖNME KOŞULLARINI GÖREMİYORUZ

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Twitter’dan yaptığı açıklamada “Yapılan test sayıları düşerken yeni vaka sayısı 6000’lerden 9000’lere çıktı. Aşılama oranımız ve hızımız ise çok düşük. Mutant virüs vakaları giderek artıyor. Eski “normale” dönme koşullarını göremiyoruz” dedi.

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:Etkili bir pandemi mücadelesi için: Günlük test sayısı artırılmalıdır. Aşılama ve mutant virüse yönelik veriler şeffaflıkla açıklanmalı, bilimsel çalışma yapılmasının önündeki engeller kaldırılmalıdır. Bölge tabanlı, katılımcı yeni pandemi mücadele programları geliştirilmelidir.

Toplumsal bağışıklık için aşılanma oranları ve hızı arttırılmalıdır. Okullar için bilimsel olarak önerilen önlemler alınmalıdır. Kısıtlamalar nedeniyle daha da yoksullaşan yurttaşa mutlaka yeni sosyal ve yaşanabilir ekonomik tedbir paketleri uygulanmalıdır. Siyaset ve ekonomik çıkarlar insan yaşamının ve bilimin önüne geçmemelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir