TTB: Koronavirüsten kaybettiğimiz hekimin ölüm sebebi doğal ölüm olarak işaretlenmiş

Türk Tabipleri Birliği, Silifke’de görev yapan Dr. Erdinç Şahin’in koronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiğini iddia ederek, konuyla ilgili olarak Sağlık Bakanlığı’ndan Şahin’in ölüm nedeninin COVID-19 olup olmadığının açıklanmasını istedi

Silifke’de aile hekimi olarak görev yapan Dr. Erdinç Şahin, bugün COVID-19 nedeniyle üç gündür tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Türk Tabipleri Birliği (TTB)’nin iddiasına göre, PCR testi 2 kez negatif çıkan ancak BT’si ve bütün kliniği COVID-19 ile uyumlu olduğu için COVID-19 algoritmasına göre tedavisi ve ilaç temini Bakanlık tarafından yapılan, Dr. Erdinç Şahin’in ölüm raporunda ölüm şekli: “Bulaşıcı Hastalık – Doğal ölüm” olarak işaretlendi, ölüm nedeni kısmında ise: “Viral Pnömoni” yazıldı.

Şahin’in vefatı dolayısıyla bir başsağlığı mesajı yayınlayan TTB Merkez Konseyi de tanımlamada sorun olduğunu iddia ederek, Sağlık Bakanlığı’ndan Şahin’in ölüm nedeninin COVID-19 olup olmadığının açıklanmasını istedi.

“Silifke’de Aile hekimi olarak görev yaparken üç gündür tedavi gördüğü hastanede bugün hayatını kaybeden meslektaşımız Dr. Erdinç Şahin’in ölüm nedeni nedir?” ifadelerine yer verilen açıklamada, “Tanıda ve ölüm nedeni belirlenmesinde COVID-19 ya da şüpheli COVID-19 yazılmamasının, “iş kazası-meslek hastalığının“ belirlenmesinde meslektaşımızda yaratacağı hak kaybını önemsiyor musunuz?” denildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir