İYİ PARTİ Eyüpsultan Meclis Üyesi İBRAHİM YILDIRIM’dan 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü mesajı

İyi Parti Eyüpsultan Belediye Meclis Üyesi İBRAHİM YILDIRIM, Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, 8 Mart’ı kadınların 365 gün karşılaştıkları sıkıntıları, sorunları, şiddeti, engellemeleri ve ayrımcılığı yüksek bir sesle dile getirmek için vesile olmasından dolayı önemli gördüklerini ifade etti.

Kadınların aile içinde, toplumda ve iş hayatında hak ettiği şartlarda yaşamak istediğini belirten İbrahim Yıldırım, şunları kaydetti:

” Kadınlarımız en önemli hak olan yaşam hakkı için dahi maalesef çok büyük mücadeleler veriyor. Kendilerinde kadını öldürmeyi hak gören bir zihniyet ile hala bu yüzyılda dahi mücadele ediyorlar. Kadınlarımız ayrıca hayatımızın her alanında ve anında var olma savaşı da veriyor. En büyük arzumuz ve çabamız aile, iş, sosyal ve siyasal yaşantımızda eşit hakların kadınlarımıza lütuf olarak sunulması değil, hak olarak sağlanmasıdır. Kadınlar ekonomik özgürlüğü olmadan var olamaz. Güçlü Türkiye için güçlü kadın şarttır. O nedenle çıkış noktası Dünya Emekçi Kadınlar Günü olan 8 Mart Dünya Kadınlar Gününüzü hiçbir ayrım gözetmeksizin tüm kadınlara kutlu olsun.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir