İnce’den Erdoğan’a: Pensilvanya’ya gittin mi? Kiminle gittiğini biliyorum

Example HTML page


İnce’den Erdoğan’a: Pensilvanya’ya gittin mi? Kiminle gittiğini biliyorum

Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Muharrem İnce #Balıkesir’de!

Cumhuriyet Halk Partisi – CHP paylaştı: 28 Mayıs 2018 Pazartesi

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, seçim kampanyası kapsamında Balıkesir’de halka sesleniyor.

İnce’nin konuşmasından öne çıkan kısımlar şu şekilde:

Kuvayi Milliye’nin kenti Balıkesir. Bir soru soracağım size. Acaba stadyuma gitsek sığar mıyız? Hemşerim dün meydanda yapamadı mitingi. Geçenlerde Samsun’da sahneye çıktım. Bisiklete bindim. Geçen ‘sen bisiklete binmeye devam et’ demiş. Ben bisiklete binmeye devam edeyim. Sen de ata bin de göreyim. Bir de dün bir şey daha demiş.
Bana demiş ki… Yuhalamayın yalnız ben istemiyorum. Dün bana kukla demiş. Tabii kendisi sürekli yalan söyleyip pinokyo gibi burnu uzayacağı için bana kukla diyor. Aklı sıra Sayın Kılıçdaroğlu’yla beni birbirimize düşürecek. Sen daha yasamayı yürütmeyi yargıyı bilmiyorsun. Sen her şeyde tek adam olmak istediğin için bu ince ayrıntıyı hala bilmiyorsun. Bizim aramıza fitne sokamazsın. Beraber yola çıktığın arkadaşlarından yanında kim kaldı? Gül, Arınç, Şener yanında yok. Tek başına kaldın.
Erdoğan diyor ki ‘yerli otomobil yapacağız’. Sen ilkel düşünüyorsun, koltuğa, tekere talipsin ben otomobilin beynine talibim. Bir, otomobil yapmak. İki, otomobi yapan robotu yapmak. Üç, otomobili yapan robotu yapanın yazılımını yapmak. Ben buna talibim.
Az önce mezun olduğum okula gittim. Okul arkadaşlarımla 18 yaşında çekildiğim fotoğrafı bir daha çektik. Bazılarının 18 yaşında üniversite kantininde çekilmiş fotoğrafı olmayabilir. 8 dönem okuduğunu ispat etmen lazım. Birisi diyor ki ‘peygamberimizin diploması mı var’ diyor. Ona şöyle sormak lazım. Hz Peygamber ‘benim diplomam var’ dedi mi hiç?

“EĞİTİMİ PARASIZ, LAİK VE BİLİMSEL HALE GETİRECEĞİZ”

Eğitimi neden Balıkesir’de açıklıyorum. Hedefimiz eğitimi parasız yapmaktır. Okul öncesinden doktoraya kadar hiçbir sınavdan ücret alınmayacaktır. Dindar bir nesil yetiştirilmesinden rahatsızlık duymam. Ama asla kindar bir nesil yetiştirmeyeceğiz. Eğitim siyasal hesaplaşma alanı olmayacak. Ayrımcılık olmayacak. Fen lisesi de imam hatip de aynı olacak. Taşımalı eğitim, ikili eğitim, birleştirilmiş sınıf kaldırılacak. Kapanan köy okullarını yeniden açacağız. Çocuklarımızı istemedikleri okula göndermeyeceğiz.
24 Kasım’da öğretmenlere maaş ikramiyesi vereceğiz. 3600 ek gösterge vereceğiz. Performans düzenlemesine son vereceğiz. Öğrenciler size sözümdür. Hiçbirinizi tarikat yurtlarına muhtaç etmeyeceğiz. 500’er lira burs alacaksınız. YÖK’ü kaldıracağız. 10bin öğrenciyi her yıl yurtdışına göndereceğiz. Rektörler seçimle iş başına gelecek. Eğitimi parasız, bilimsel ve laik hale getireceğiz.
Değerli hemşerim şöyle bir laf etti. Ben dedim ki köprü kolay iş. 4.sünü İnce gelir yapar dedim. Bana verdiği cevap; ‘Senin haddine mi düşmüş köprüyü yapmak’. Demirel’in yaptığı köprüden 10 liraya geçiyoruz da niye seninkinden 100 liraya geçiyoruz?
Ben gönüllere köprü yapıyorum. Sana göre garibanız doğru. 2002’de milletvekili olduğumda sen milletvekili değildin. 16 sene aynı maaşı aldık. Ben niye gariban kaldım da sen niye zengin oldun? Sen bana gariban diyorsun ama ben aslında dünyanın en zengin adamıyım. Ben insanları Türk-Kürt, Alevi- Sünni, Sağcı-Solcu diye ayırmam.
CHP diyor, cami yıktı. Camiler senin tapulu malın mı? Camiler hepimizin, müslümanların. Sen git AKP’nin girişte solda Elliikievlere gelmeden yıktığı camiyi gör. Biliyorsunuz değil mi? Sen önce onun hesabını ver. Yalan söyleme insanlara.
Değerli AK Partili kardeşlerim, cumhurbaşkanı olduğumda bak sana söz veriyorum. Kandırılma. Onu daha ilkokul mezunu olmayan FETÖ bile kandırdı. Sen kandırılma. Muharrem İnce senin türbanına karışmayacak. İster okulda, ister sokakta tak. Bu konu kapanmıştır.
Herkese FETÖ’cü dedin. Sen 2001’de partiyi kurarken icazet almak için Pensilvanya’ya gittin mi ? Kiminle gittiğini biliyorum. Ona zarar gelmemesi için söylemiyorum. Cumhurbaşkanı olduğumda açıklayacağım.
‘DIŞ GÜÇLER’ TEPKİSİ

Yabancı bir güç varmış. Ak Parti’ye oy verenlere sesleniyorum, kafayı beraber çalıştıralım. Yabancı bir güç varmış, bize diz çöktürmek istiyormuş. Türkiye’nin 450 milyar dolar borcu var, kime bu borç? Londra, Singapur, Dubai, para babalarına. 320 milyar dolarını Erdoğan borçlandı. Borç para aldığım şirket beni iflas ettirirse bir kazancı olur mu? Enayi mi adam beni iflas ettirsin, Türkiye’den alacağı var. Ey aziz milletim, seni kandırıyorlar.

Example HTML page

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir