İnce: Ükemizi IMF’ye muhtaç duruma düşürecekler

Example HTML page

İnce: Ükemizi IMF’ye muhtaç duruma düşürecekler

CHP’nin 24 Haziran seçimlerindeki cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, sosyal medya üzerinden hükümetin ekonomi politiklalarını eleştirdi. İnce, “Gerekli önlemleri almayanlar ve basını da kullanarak manipülatif haberler yayarak piyasaların düzeleceğini bekleyenler, maalesef sonunda ülkemizi IMF’ye muhtaç duruma düşüreceklerdir” ifadesini kullandı.

Muharrem İnce, kişisel Twitter hesabında döviz kurlarında yaşanan hareketliliğe ve iktidarın buna aldığı önlemleri eleştirdi.

Muharrem İNCE

@vekilince
· 1h
Replying to @vekilince
Ülke ekonomisini içine soktukları bu durumdan çıkış için sürekli olarak akılcı ve gerçekçi politikalar öneriyoruz.

Muharrem İNCE

@vekilince
Buna rağmen, gerekli önlemleri almayanlar ve basını da kullanarak manipülatif haberler yayarak piyasaların düzeleceğini bekleyenler, maalesef sonunda ülkemizi IMF’ye muhtaç duruma düşüreceklerdir.

“Yandaş medyada, Cumhurbaşkanlığı seçimini Erdoğan’ın tekrar kazanması durumunda döviz kurlarının artacağını ve nereye kadar yükseleceğini seçimden önce öngörmem nedeniyle, hakkımda bir kampanyası açılarak, bunu nereden bildiğimin sorgulanması çağrısı başlatılmış” diyen İnce, şöyle devam etti:

“Maalesef akıldan yoksunluk yalnız iktidarı değil yandaşlarını da tamamen esir almış. Akıl, fikir sahibi olup ekonomi biliminin en temel kurallarını algılayan herkesin, mevcut iktidar uygulamalarına bakarak olan biteni öngörmesi mümkünken, gerçekleri sadece bunlardan yoksun olan iktidar ve yandaşları algılayamamaktadır.

​” Ülke ekonomisini içine soktukları bu durumdan çıkış için sürekli olarak akılcı ve gerçekçi politikalar öneriyoruz. Buna rağmen, gerekli önlemleri almayanlar ve basını da kullanarak manipülatif haberler yayarak piyasaların düzeleceğini bekleyenler, maalesef sonunda ülkemizi IMF’ye muhtaç duruma düşüreceklerdir.”

Example HTML page

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir