İnce: Çocuğun donundan yüzde 18 vergi alan devletten adam olmaz

Example HTML page

İnce: Çocuğun donundan yüzde 18 vergi alan devletten adam olmaz

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın dün açıkladığı seçim beyannamesindeki vaatleri eleştiren İnce, “16 senedir aklın neredeydi?” diye sordu.

İnce’nin açıklamalarından satır başları şöyle:

Benim hemşehrim 16 senedir Türkiye’yi yönetiyor. Muharrem İnce cumhurbaşkanı adayı olunca baktım hemşehrim 3600 ek göstergeyi vereceğim diyor.
16 senedir aklın neredeydi? CHP Kasım 2017’de önerge vermiş, 3600 ek gösterge verilsin diye, kim reddetmiş? AKP.
16 senedir vermemişsin şimdi çıkıp vereceğim diyorsun sana kim inanır? Madem vereceksin çıkar bir KHK, seçimden önce ver.


‘ÇOCUĞUN DONUNDAN YÜZDE 18 VERGİ ALAN DEVLETTEN ADAM OLMAZ’

Meydanlara geliyor, 3 çocuk yapın diyor, şimdi artırdı, 5 çocuk yapın diyor. Ben cumhurbaşkanı seçilince çocuk sayısına karışmam, ama çocuk bezine karışırım. Benim ülkemin nüfusu genç olsun isterim, ama takdir size ait. Çocuğun donundan yüzde 18 vergi alan devletten adam olmaz.
Benim görevim çocuk sayısını belirlemek değil, bezdeki KDV’yi indirmek. Bebek mamasından yüzde 8 vergi alan bir devletten adam olmaz. Çocuğa süt içireceğim, yüzde 8 KDV var. Çocuğa verilen sütten KDV alan devletten adam olmaz. Amacım bunu çözmek.
Çocuğun sayısına karış, doğumun şekline karış, senin haddine mi?

‘TÜRKİYE’DE 4 MİLYON SURİYELİ VAR, 2 MİLYON KONUT YAPARDIN’

Emekliler size sesleniyorum, bayramlarda 1000’er lira verecekler. Biz birer maaş demiştik, çaldılar, biraz kopya. 1000’er lirayı verirsin, enflasyon bunu belli bir yerden sonra sıfıra düşürür. Senin her yıl emekliye, asgari ücret kadar ikramiye vermen lazım. Türkiye’de en yüksek maaş ile en düşük maaş arasında 9 kat fark var. Finlandiya’da 2 kat var. Bunu çözmemiz lazım. 2008’den beri her emeklinin maaşı düşüyor.


‘SLOGANIMIZ HER AİLEYE BİR EV, HER EVE BİR MAAŞ’

Sloganımız şu olacak: Her aileye bir ev, her eve bir maaş. Bunu başaracağız. Türkiye, hukuk devleti olacak. Merkez Bankası bağımsız olacak. Parti genel merkezine çağırmam. Devlet adabı bilirim ben. Bir medya kuruluşu el değiştirdi, para nereden bulundu? Ziraat Bankası’ndan bulundu. Ziraat Bankası, bu kuruluşa 1 milyar dolar verdi. Bu parayı, 1000 fabrikaya verseydi, 4.5 milyon verirdi her fabrikaya. Bunu KOBİ’lere verseydi, 10 bin KOBİ’ye 450 bin tl verirdi. Bu parayı çiftçiye verseydi, 100 bin çiftçiye 45 bin TL verirdi.

‘SARAYIN MERMERLERİ AFYON’DAN MI, HİNDİSTAN’DAN MI?’

Her yerde yerliyim diyor, sarayın mermerleri Afyon’dan mı, Hindistan’dan mı? Cevap bekliyorum. Böyle yerlilik olmaz. Yerli burada, milli burada.
4 Mayıs’ta parti rozetini çıkardım, Türk bayrağı taktım. Herkesin cumhurbaşkanı olacağım. Barışacağız, ekonomik olarak büyüyeceğiz, adil bölüşeceğiz. Özel kanallar bile TRT’den daha iyi. O çeken arkadaş değil, o emekçi. Ben patron ve kuklalarını kastediyorum. TRT payı ödüyor muyuz? Ödüyoruz. Hakkımız haram olsun mu, olsun. Boğazlarında kalsın mı, kalsın. Cumhurbaşkanı olunca bu yalaka takımı bana borazanlık yapmaya çalışacak. Ama o yalaka takımına
borazanlık yaptırmayacağım.


MAZOT POLEMİĞİ

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, çiftçiye mazotu 3 liradan vereceğini vaat etmiş ve sonrasında da Bakan Fakıbaba, “Biz şuan 2,5 liradan veriyoruz” demişti. Muharrem İnce ise Erzincan Mitingi’nde, “Uşak’a gidince bir çiftçi traktörünün mazotunu dolduracağım. Bakalım mazot ne kadarmış göreceğiz” demişti. Muharrem İnce, Uşak ziyaretinde mitingi sonrasında bir çiftçi mazotuyla benzin istasyonuna gelerek dediğini yaptı. 41 litre mazot doldurup 237 ₺ ücret ödeyen İnce, “Bakan Fakıbaba, ‘2,5 ₺’ye veriyoruz’ diyor. Bak 5.72 alıyor çiftçi mazotu. Demek ki Fakıbaba yalan söylüyor!” dedi. Ayrıca İnce, 300 ₺’lik ödemesinde para üstü almadı. Bu hareketi etrafındaki yurttaşlar tarafından alkışlandı.

Example HTML page

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir