Giresun Günleri Sona Erdi.

Example HTML page
Giresun Günleri Sona Erdi.

Giresun Günleri Sona Erdi.

Giresun Günleri Sona Erdi.

Giresun Günleri Sona Erdi.

Giresun Günleri Sona Erdi.

Giresun Günleri Sona Erdi.


8. Giresun Günleri sona erdi, 1-4 Mayıs tarihleri arasında Feshane Fuar, Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen 8. Giresun Günleri’nin ikinci gününde Eyüp Sultan Camii’nde kılınan cuma namazının ardından mehter takımı eşliğinde yürüyüş gerçekleştirildi. Vatandaşlara fındık ve lokum dağıtılan yürüyüşe Giresun Federasyonu Başkanı Hasan Turan, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın ve İstanbul Milletvekili Ahmet Baha Öğütken başta olmak üzere çok sayıda önemli isim katıldı.
Tüm İstanbulluları ve Giresunluları Feshane’ye beklediklerini belirten Ahmet Baha Öğütken, “Giresun Günleri’ne Eyüp Sultan’dan Cuma namazı ile başladık. Tüm İstanbulluları ve Giresunluları Feshane’ye davet ediyoruz. Giresun Günleri’ndeki stantlarda yörelere ait öğeler vatandaşlarla buluşuyor. Bu sene yaşanan don felaketi yüzünden biraz az olsa da bizim dünyaca ünlü Şebinkarahisar cevizimiz var. Onu geliştirmek için vakfımız ve derneklerimizle birlikte çalışıyoruz. Ayrıca hem Tarım Bakanlığı hem de Orman Bakanlığı çok büyük destekler veriyor. İnşallah Şebinkarahisar cevizini tüm dünyada daha önemli bir yere getireceğiz” ifadelerini kullandı.

Don olaylarından zarar gören üreticiler için çalışmalar yapıldığını ifade eden Öğütken, “Üreticimizi hiçbir zaman mağdur etmek istemeyiz. Bu dönemde de elimizden geleni yapacağız. İstanbul milletvekili olmama rağmen fahri olarak Giresun’da da çalışmalar yapıyorum. Elimizden geleni her zaman yapmaya devam edeceğiz. Türkiye Recep Tayyip Erdoğan gibi bir başbakana sahip olduğu için çok şanslı. 13 senedir yollarımız açıldı ve her işimiz güzelleşiyor. Özellikle havaalanımız ve tünellerimiz bittikten sonra bölgemiz şahlanacak” dedi.

Yürüyüşün ardından Feshane’de Giresun Federasyonu tarafından kurulan Geleneksel Zeytinlik Evi’ne geçilerek hatıra defteri imzalandı.

Example HTML page

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir