Erdoğan’ın kızı Esra’ya bütçeden para!

Example HTML page

Başbakan Erdoğan’ın kızı Esra Albayrak’ın da yönetim kurulu üyesi olduğu Yeşilay’a, sigara ve alkolle mücadele için Sağlık Bakanlığı bütçesinden ödenek verilmesi kararlaştırıldı.

Gazeteport’un özel haberine göre; TBMM’de ele alınan Gümrük Kanunu tasarısı görüşülürken, AKP Grup Başkan vekili Mustafa Elitaş ve arkadaşları tarafından bir önerge verildi. Kabul edilen önerge ile, Türkiye Yeşilay Derneğine aktarılmak üzere, Sağlık Bakanlığı bütçesine her yıl ödenek konulması benimsendi.

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi Yeşilay’a verilecek bu paranın denetim dışında tutulacağını belirterek ‘’Devlet, kamu kaynağını bir derneğe bağışlıyor. Ama bu para denetlenmeyecek’’ dedi ve şunları söyledi:

‘’Yeşilay Derneği sivil toplum örgütüdür. Kaynaklarını bağışlarla oluşturmak zorundadır. Yeşilay’a verilecek ödenek ise, Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanununun denetim hükümleri dışına çıkarılıyor. Devlet denetleyemeyecek. Yeşilay’da Sayın Başbakana yakın bir yönetimin işbaşına gelmiş olmasının bu düzenlemede etkili olduğuna inanıyorum’’

Yeşilay Derneğinin 1 Kasım 2912’de yapılan Genel Kurulunda Divan başanlığına AKP milletvekili Cevdet Erdöl seçilmiş, yönetim kurulu için yapılan yarışa da, Profi İhsan Karaman başkanlığına tek liste katılmıştı. Yönetim kurulunda Başbakan Erdoğan’ın kızı Esra Albayrak da yer almıştı.

Example HTML page

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir