CHP'li milletvekili hayatını kaybetti

Example HTML page
 CHP'li milletvekili hayatını kaybetti


CHP’li milletvekili hayatını kaybetti

CHP İstanbul Milletvekili Mevlüt Aslanoğlu, Avcılar’daki evinde kalp krizi sonucu fenalaşmasının ardından kaldırıldığı özel bir hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Aslanoğlu’nun cenazesi Cumartesi günü Ataköy 5.Kısım Camiinden kaldırılacak.

Aslanoğlu’nun gazetesini okuduktan sonra yatmak üzere odasına çekildiği, içeriden gelen ses üzerine odaya giren yakınlarının fenalık geçiren Aslanoğlu ile karşılaştığı, hastaneye kaldırılan Mevlüt Aslanoğlu’nun kurtarılamadığı öğrenildi.

“BÜYÜK MALATYALI ÖLÜM SANA YAKIŞMADI”

CHP İstanbul Milletvekili Mevlüt Aslanoğlu’nun üzerine CHP’li vekillerin twitter’da paylaştıkları mesaj şöyle;

MUHARREM İNCE

İstanbul Milletvekilimiz Ferit Mevlüt Aslanoğlu’nu, Mevlüt Baba’yı kaybettik. Kendisine Allah’tan rahmet diliyorum, hepimizin başı sağolsun

AYKUT ERDOĞDU

-Istanbul Milletvekilimiz Ferit Mevlüt Aslanoğlu’nu kaybettik… Başımız sağolsun…

SÜLEYMAN ÇELEBİ

-Canım kardeşim, dostum, arkadaşım, CHP’ nin emektarı, İstanbul Milletvekilimiz Ferit Mevlüt Aslanoğlu’nu kaybettik. Acımız büyük.

-İstanbul’da sokakları adım adım arşınladığımız Ferit Mevlüt Aslanoğlu’nun ailesine,hemşerilerine ve sevenlerine baş sağlığı ve sabır dilerim

-Mevlüt Aslanoğlu’nu kaybettik. Yol Arkadaşım’ı Cumartesi günü Ataköy 5 Kısım Camii’nden Õğle namazında uğurlayacagız. Başımız sağolsun.

VELİ AĞBABA

-En büyük Malatya’lı sana ölüm yakışmadı ! Allah rahmet etsin herkesin abisi Mevlüt Abi’m

-Malatya’lıların abisi Mevlüt Aslanoğlu bu gece kalp kırizi sonucu hayatını kaybetti.Cenazesi Cumartesi kaldırılıyor Allah rahmet etsin

KADİR GÖKMEN ÖĞÜT

-Istanbul milletvekili agabeyimiz Sayın Mevlüt Aslanoğlu’nu kaybettik. Ailesinin ve Sevenlerinin başı sağolsun.

RAMAZAN KERİM ÖZKAN

-İstanbul Mv. Malatya’nın evladı eşşiz, yiğit insan MEVLÜT ASLANOĞLU Abi’mize Allah’tan rahmet ailesine ve sevenlerine sabırlar diliyorum.

MHP’Lİ AKŞENER: ONUR HAYIRLA ANACAĞIM

CHP’li Mevlüt Aslanoğlu’nun ölümü siyaset dünyasını yasa boğdu. MHP’li Meral Akşener, Aslanoğlu’nun ölümü üzerine twitter hesabından yazdığı mesajda, “Aynı bölgeden seçilmiştik.Saygı duyduğum bir kişiydi.Çalışkan ve vefalıydı.Mekanı cennet olsun.Mevlüt Aslanoğlu’nu hep hayırla anacağım” ifadelerini kullandı.

BAĞIMSIZ MİLLETVEKİLİ AHMET ÖKSÜZKAYA:

“Mv.Mevlüt Aslanoğlu’nun vefatını öğrendim. Çalışkan, dürüst Mütevazi ve uzlaşmacı kişiliği ile tanıdığım merhuma Allah’tan Rahmet diliyorum. Başta CHP camiası olmak üzere sevenlerine ve ailesine başsağlığı diliyorum.”

FERİT MEVLÜT ASLANOĞLU KİMDİR

1 Şubat 1952’de Malatya Arapgir’de doğdu. Babasının adı İbrahim Fehmi, annesinin adı Ayşe Nadiye’dir.

Bankacı; Marmara Üniversitesi İktisadi ve Ticari Bilimler Fakültesini bitirdi.

Garanti Bankası’nda Müfettiş, Şube Müdürü, Krediler Müdürü ve Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Alternatif Bank Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulundu. Ekonomi Dergileri tarafından “Yılın Bankacısı” ödülünü aldı.

22 ve 23. Dönemde Malatya Milletvekili seçilmişti.

İngilizce bilen Aslanoğlu, evli ve 2 çocuk babasıydı.

Example HTML page

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir