CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu; ‘Sözde Cumhurbaşkanı’Demeye devam edeceğim

Kılıçdaroğlu’ndan ‘Sözde Cumhurbaşkanı’ eleştirilerine yanıt: Demeye devam edeceğim

Parti Meclisi toplantısı öncesinde açıklamalarda bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP’lilerin ‘Sözde Cumhurbaşkanı’ eleştirilerine yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, “Milleti açlığa, fakirliğe, fukaralığa mahkum eden sensin. O nedenle sana ‘sözde Cumhurbaşkanı’ diyorum ve demeye devam edeceğim!” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Parti Meclisi toplantısı öncesinde açıklamalarda bulundu.

AKP’lilerin ‘Sözde Cumhurbaşkanı’ ifadeleri nedeniyle hedef aldığı Kılıçdaroğlu, “Milleti açlığa, fakirliğe, fukaralığa mahkum eden sensin. O nedenle sana ‘sözde Cumhurbaşkanı’ diyorum ve demeye devam edeceğim!” yanıtını verdi.

Konuşma, CHP’nin resmi Twitter hesabından, “Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, ‘Sözde Cumhurbaşkanı’na yanıt veriyor” ifadeleri ile paylaşıldı.

CHP, toplantı duyurusunu ise, “Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, bugün saat 12:00’de ‘Sözde Cumhurbaşkanı’na ve eleştirilerine yanıt verecek. Resmi sosyal medya hesaplarımızdan ve televizyonlardan mutlaka izleyin” ifadeleriyle yapmıştı.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyle:

Kısır tartışmaların ülkeye hiçbir şey kazandırmayacağını herkesin çok iyi bilmesi lazım. Beylerin görmediği, bilmediği sorunlarla ilgiliyoruz. Taşeron işçilerin sorunlarını, apartman görevlilerinin sorunlarını dile getiren biziz. Saray iktidarının bize oturup teşekkür etmesi lazım. Türkiye’de derin bir yarılma var. Sarayın gündemi ile halkın gündemi ayrı.

ERDOĞAN’A ÇAĞRI

Erdoğan’a açık çağrı yapıyorum sen yapay gündemlerle bu sorun çözülür diyorsan otur tartışalım. İşsizliği, yoksulluğu çözeceksen oturup konuşalım. Yapay gündemler ayrı gerçek gündemler ayrı.

Bütün milletvekillerinin parti ayrımı yapmaksızın Türkiye’nin sorunlarına kilitlenmeleri gerekir. Bunların yatacak yeri yok, sefaletten de açlıktan da bunlar sorumlular. Bu gerçek gündemi görmeyen iktidar devleti çürütmeye başladı. 18 yılda cumhuriyet tarihinin en büyük borçlanmasını yaptılar. Bu para nereye gitti? Asıl sorulması gereken soru bu. Bu sorunun cevabını Erdoğan senden bekliyorum. Ben sana sokaktaki vatandaşın sorduğu soruyu soruyorum.

83 milyonu bir avuç tefeciye mahkum ettiler. Para faizcilere gitti. 18 yıldır ekonomiyi faiz ve döviz ekseninde yönetiyorlar. 5’li çete dünyanın en büyük ihalelerini aldı. Sizin yatacak yeriniz var mı? Sizde ahlak var mı, vicdan var mı?

‘SÖZDE CUMHURBAŞKANI’ YANITI

Sen CHP’nin İstanbul İl Başkanı ile uğraşacağına işsizlik sorunu nasıl çözülür onunla uğraşsana! ‘Ey Kılıçdaroğlu’ diyor. Benimle uğraşacağına çöpten yiyecek toplayanların sorunlarıyla uğraşsana!

Saray’dakilerin her birinin bir değil birçok yerden maaş alıyor. Her birinin geliri 50 bin TL’den daha fazla. Yolsuzluk deseniz diz boyu zaten!

‘Sözde Cumhurbaşkanı’ dedim diye çok alınmış. Bremen Mızıkacıları gibi hepsi saldırıyor.

Milleti açlığa, fakirliğe, fukaralığa mahkum eden sensin. O nedenle sana ‘sözde Cumhurbaşkanı’ diyorum ve demeye devam edeceğim!

Bir de tazminat davası 1 milyon liralık açmış, neyse teşekkür ederim, en azından bir paralık açmamış. Ben onun hakkında 1 paralık dava açıyorum, değeri o kadar çünkü.

Ak Parti’ye ve MHP’ye oy verenlerin beni dinlemesini istiyorum. Türkiye’yi yüceltmek için çalışmadığı için “sözde” diyorum. Yemin metninde Türkiye’nin şan ve şerefini koruması gerektiği yazıyor. Süleyman Şah toprağından kaçıran kişi sensin, şan ve şeref böyle mi korunur?

Trump kendisine ‘aptal olma’ diyor. Erdoğan çıkıp ‘sen bana aptal olma diyemezsin’ dedi mi? Demedi. ‘Aptal olma’ diye Türkiye Cumhuriyeti’ne söylüyor aslında. Ben buna ‘sözde’ demeyeyim ne diyeyim? Aslında daha ağırını hak ediyor!

Bu can bu bedende kaldığı sürece papazı alamazsın dedi, bir telefon geldi, papazı bıraktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir