CHP Eyüpsultan Belediye Meclis Grup Başkanlığından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı…

Example HTML page

CHP Eyüpsultan Belediye Meclis Grup Başkanlığından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı…

CHP Eyüpsultan Belediye Meclis Grup Başkan Vekili Zülfü Çakar, CHP Eyüpsultan Belediye Meclis Grup’u adına bir kutlama mesajı yayınladı.

CHP Eyüpsultan Belediye Meclis Grup Başkan vekili Zülfü Çakar Yayınlamış olduğu mesajında; “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı” dolayısıyla yayımladığı mesajda, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, “kimsesizlerin kimsesi” olarak nitelendirdiği Türkiye Cumhuriyeti’nin, bilimin hakiki yol göstericiliğini esas alan bir büyük medeniyet yürüyüşünü temsil ettiğini belirtti.

Bu yürüyüşün talimatının, “Benim naçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. Ve Türk milleti emniyet ve saadetini sağlayan medeniyet yolunda, tereddütsüz yürümeye devam edecektir.” diyen Atatürk’ten alındığını anımsatan CHP Eyüpsultan Belediye Meclis Grup Başkan Vekili Zülfü Çakar, mesajında şunları kaydetti;

“Tüm yurttaşlarının hiçbir ayrıma, ötekileştirmeye tabi tutulmaksızın yaşamasını, fikri, vicdanı, irfanı hür nesiller yetiştirilmesini ve tüm komşularıyla iyi ilişkiler içinde, çağdaş dünyanın saygın üyeliğini amaçlayan Cumhuriyetimizin, ilelebet payidar kalacağına duyduğumuz inanç, yaşadığımız sorunlardan kurtulmamız açısından yol göstericidir.

Üstünlerin hukuku yerine, hukukun üstünlüğünü, saray ve çevresi yerine halkın zenginleşmesini, rantiye sınıfı yerine üretenin kazanmasını, tek adam rejimi yerine demokratik, laik ve sosyal hukuk devletini savunan bizlerin sorumluluğu, Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandırmaktır.

Unutulmamalıdır ki 16 Mayıs 1919’da bir avuç yol arkadaşıyla İstanbul’dan Samsun’a hareket eden Mustafa Kemal Atatürk, Anadolu’nun özgürlüğü ve bağımsızlığı ortak paydasında buluşturduğu milyonlarla, Kurtuluş Savaşı’nı zafere ulaştırmayı ve Cumhuriyetimizi kurmayı başarmıştır.”

Cumhuriyet’in kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve yol arkadaşlarını rahmetle anan CHP Eyüpsultan Belediye Meclis Grup Başkan Vekili Zülfü Çakar “Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum, tüm yurttaşlarımızın Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum. Yaşasın Cumhuriyet.” ifadesini kullandı.

”CHP Eyüpsultan Belediye Meclis Üyeleri”

Zülfü Çakar,Mustafa Tüysüz,Ali Haydar İşkar,Zafer Döner,Gülsüm Polat,Ünsal Aykutoğlu,Sema Balcı,Veli Güngör,Filiz Gökçe,İlker Çomak,Nilgün Esentepe,Binali Özgül,Emine Çelik,Ramazan Güven

Example HTML page

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir