Alibeyköy’de Yeni Yollar Hayati Tehdit Ediyor

 Alibeyköy’’de trafiği rahatlatmak için yapılan kavşak ölümlü trafik kazalarına sebep olmaya devam ediyor.

Akşam vakti Osmanlı Parkından karşıya geçmek isteyen vatandaş otobüsün altında kalarak feci şekilde can verdi. Bu akşam saatlerinde Osmanlı Parkından dönen elli yaşlarında bir vatandaş karşıdan karşıya geçerken otobüsün altında kalarak can verdi. Olay saat:18:00 civarında oldu.

Alibeyköy Mısırın oraya doğru hareket eden otobüs yanlış gittiğini düşünerek geri manevra yaparken elli yaşlarında bir vatandaşı ezdi.

Otobüs şoförü yanlış yola girmenin telaşı ile vatandaşa çarptığının farkına varmadan otobüsü ileri doğru hareket ettirerek yola katılmak istemesi vatandaşın çok feci şekilde can vermesine sebep oldu. Vatandaş otobüsün altından portif getirilerek çıkartıldı.

Yaşanan bu ölümlü kaza ile yakın zamanda ölümlü olarak gerçekleşen trafik kaza sayısı dörde çıktı. Dört vatandaşımız yapılan kavşak çalışması sebebi ile öldü.

Yapılan kavşak düzenlemesi Alibeyköy de trafik akışında ciddi sorunlar yaratmaya devam ediyor.

Yolların çok şeritli olması trafik ışıklarının yetersizliği ve yaya geçitlerinin olmaması kazaların olmasına sebep oluyor.

Trafik akışında tek yön olarak başlatılan çalışma sonrasında revize edilerek bazı yolların çift yöne dönüşmesi kazaların artmasına sebep oluyor.

Özellikle Atatürk Caddesi’nin bir bölümünün kavşağa katılmadan direk geçmesi trafiği de olumsuz yönde etkiliyor.

Alibeyköy  Stadının olduğu caddenin başlangıç’da tek yön sonrasında çift yön olması trafiği Alibeyköy de keşmekeşe dönüştürüyor.

Kazanın akşam vakti olması Alibeyköy trafiğini Hasdal yönünden itibaren kilitledi. Bilgi Üniversitesi yönü de kaza sonrasında kilitlendi.

One Comment

  • birol dedi ki:

    trafiği rahatlatmayı düşünen yok anca araç çekip milleten para koparsınlar eyüp deki trafik polislerinin trafikle alakası yok yeni açtıkları oto parka para kazandırma peşindeler bide trafiği tıkayan yerlerden araç çekmiyolar nerde rahat varsa ordan çekiyolar millet korkuyo gündeme getirmeyi kanunen araç çekilmeden anons etmesi gerekir ama bunlar alelacele aracı anonssuz çekiyolar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir