Akşener’den Erdoğan’a çok sert ‘mermi’ yanıtı: Beri bak efendi…

Example HTML page

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sebze ve meyve fiyatlarındaki artış ile mermi fiyatlarını kıyaslamasına tepki gösterdi. Akşener, “Bu sözün ülkenin Cumhurbaşkanı’nın ağzından çıkması büyük bir talihsizliktir. 2,5 katrilyon liraya aldığın o lüks uçağın kaç mermi eder? Önce bunu bir hesapla da sonra millete ahkam kesersin” diye konuştu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, TBMM’de partisinin grup toplantısında konuştu. Türkiye’de son dönemde helikopter kazalarının arttığını kaydeden Akşener, “İstanbul Çekmeköy’de helikopter kazasında vefat eden şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Son günlerde helikopter kazaları artıyor. Bu konunun da araştırılacağına inanıyorum” diye konuştu.

BERAT ALBAYRAK’I ELEŞTİRDİ

Akşener, gıda maddelerindeki fiyat artışını ve hükümetin ‘fırsatçılara’ karşı aldığı eleştirerek, “Her kriz döneminde elbette fırsatçılar olur. O fırsatçılara da hükümet gereğini yapar. Tüketen vatandaş feryat ediyor. Aynı zamanda bunu üreten çiftçi de, getiren de feryat ediyor. Bu işte bir gariplik yok mu? Peki İstanbul’a nasıl gelecek bu ürünler? Zamların sorumlusu dediğiniz o fırsatçı iktidar olmasın. Bunun üzerine damat Berat Bakan diyor ki; ‘Sebze ve meyvenin fiyatı taşımacılık yüzünden artıyormuş. Yani pahalılığın sebebi Muğla’dan, Niğde’den yola çıkan kamyonların şoförleriymiş. Biz bugüne kadar nohut almak için Kahramanmaraş’a, portakal almak için Antalya’ya mı gidiyorduk? İyice şaşırmış bu adam! Gerçekten böyle diyor. Fiyatlar taşımacılıktan artıyormuş. Nakliye fiyatlar için elbette bir kalemdir ama günaydın be kardeşim. Anlayacağın nakliye işi yeni değil. Otoyolları o kadar pahalı hale getirdiler ki… Mazot o kadar pahalı ki… Biz yapıcı muhalefet yapıyoruz fakat eleştirilerimiz ciddiye alınmıyor. Sadece oy almak için bu adımları atmakla bu iş yürümez. Halciyi, marketi suçluyorsunuz. Şimdi de çıkmış nakliyeciyi suçluyorsunuz. Kimseye suç atmayın. Suçlu sizsiniz kardeşim.” dedi.

“DAMAT BEY’DE VİZYON YOK”

Akşener şöyle devam etti:

Osmanlı’da olan vizyonun zerresi Damat Bey’de yok malesef. Olması da beklenemez. Bir insan ehil değilse, derdi de kendi çıkarıysa geçmiş ola. Başa koyduğun adam işini yapıyor mu diye bakacaksın kardeşim. Şöyle bir anlayış olabilir mi? “Bu hırsız ama bizim hırsızımız” Utanmadan bunlar söyleniyor ülkemizde. Sonra o hırsızlığı örtmek için 3-5 kişi daha ortak oluyor işe. Millete hizmet götürecek paralar da bunların cebine doluşuyor. Sonra vah Mehmet amca, Ayşe ablanın başına gelenlere…

“ŞAHSEN UYARMAMA RAĞMEN YANLIŞLARINDAN DÖNMEDİLER”

Şahsen uyarmama rağmen yanlışlarından dönmediler. Bu aziz millet devleti köprüden, sokaktan toplayıp getirdi. Dostça tavsiyem odur ki: Sütü bozuk, kumaşı defolu olandan adam olmaz. Bir an önce değiştir o hainleri. Okyanus ötesine yalakalık yapanlar ne hikmetse size methiyeler düzüyor. Bunlar paralı asker kardeşim. Bir an önce gereğini yap. Eğer tembellik edersen zaten biz geliyoruz. Türk devlet hafızası unutmaz.

“BU İŞLER BAĞIRIP ÇAĞIRMAKLA OLSAYDI DÜNYADA FAKİR ÜLKE KALMAZDI”

Marketlere biraz daha bağırıp çağıracağım diyor Sayın Cumhurbaşkanı. Bu işler bağırıp çağırmakla olsaydı dünyada fakir ülke kalmazdı. 6 aydır bağırıyorsun. Peki niye düşmüyor bu fiyatlar? Çalışmayacaksınız, üretmeycekseniz, ne bulursanız satıp betona gömeceksiniz sonra da bağırıp çağırmakla düzelteceksiniz. Böyle bir dünya yok. Eğer bunu hallederseniz ekonomide Nobel Ödülü’ne aday olmanız gerekir. Neymiş efendim muhalefet domates diyormuş, patlıcan diyormuş, soğan diyormuş… Ne diyelim peki? Bizim yediklerimiz bunlar. Siz de kalkın sarayda yediğiniz içtiğiniz ejder meyveli smoothieyi anlatın.

“BU SÖZÜN ÜLKENİN CUMHURBAŞKANI’NIN AĞZINDAN ÇIKMASI BÜYÜK BİR TALİHSİZLİKTİR”

“Biz düşmana mermi atıyoruz. Bir merminin fiyatı nedir, biliyormusunuz” diyorlar? Bunlar bahane ustası oldu. 40 yıl düşünsek meyve, sebze ve mermiyi aynı cümlede kullanmak aklımıza gelmezdi. Bu sözün ülkenin Cumhurbaşkanı’nın ağzından çıkması büyük bir talihsizliktir. 3 tane belediye için Türk devletini bu kadar aciz göstermek olur mu? Sebzenin fiyatı ile merminin ne alakası var? Mermiyi sivri biberden, barutu domates çekirdeğinden mi üretiyorsun? Böyle bir ciddiyetsizlik olur mu? Bu devlet ilk kez mi düşmana mermi sıkıyor? Devleti yönetiyorsan hem mermiyi bulacaksın, hem de ekmeği, aşı ucuzlatacaksın. Beri bak efendi! Bu millet vatanı için verilen mücadelenin muhasebesini tutmaz. Sıkılan merminin hesabını sormaz. Hazır sorudan bahsetmişken ben sorayım: 2,5 katrilyon liraya aldığın o lüks uçağın kaç mermi eder? Önce bunu bir hesapla da sonra millete ahkam kesersin. Eski bir içişleri bakanı olarak; senin o uçağının parasıyla, 158 F16 uçağımızın her biri 40’a saat uçar. Her biri 40 operasyon yapar. Senin uçağının parasıyla mehmetçiğin tabancasına, tüfeğine 1 milyan 666 milyon tane mermi alınır. Yoksulluk Türkiye’nin kaderi değildir. Bunlar yanlış politikaların sonucudur.

“HDP, CUMHUR İTTİFAKI’NIN GİZLİ ORTAĞIDIR”

Akşener, geçen hafta Öğrenci Andı’nın geri getirilmesine ilişkin TBMM’de önerge verdiklerini hatırlatarak, “Önergemiz Ak Parti ve HDP’nin oylarıyla reddedildi. HDP Cumhur İttifakı’nın gizli ortağıdır” dedi.

“KOLTUKLARIN BEKASI TEHLİKEDE DEĞİL”

‘Beka’ tartışmasıyla ilgili de Akşener, “Diyorum ki ‘Korkmayın’. Koltukların bekası tehlikede değil. Sandığa giderken, koltukların bekası tehlike altında değil” dedi.

“25 SENEDİR DERS ALSAYDINIZ BU OLAYI YAŞAMAZDIK”

İstanbul Kartal’da çöken binaya ilişkin ise Meral Akşener, “İYİ Parti, bu olayın peşini bırakmayacak. ‘Bu olaydan alacak çok dersimiz var’ diyorlar. 25 senedir ders alsaydınız bunu yaşamazdık. Can kaybı var, yaralı var, enkazın etrafında bir de nutuk çeken Çevre ve Şehircilik Bakanı var. Siz değil miydiniz İstanbul’un üzerinde helikopterle gezerken, ‘Şu arsa şu vakfa devredilsin’ diyen? İstanbul’u şehir olarak katlettiniz. Şimdi çöken binalarla insanlar bedelini ödüyor” diye konuştu. 

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, grup toplantısında, Tokat Belediye Başkanı adayı Hüseyin Yarıcı’yı da tanıttı.

Example HTML page

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir