AKP Sözcüsü Ünal, erken seçim iddialarını yalanladı

Example HTML page

AKP Sözcüsü Ünal, erken seçim iddialarını yalanladı

Ünal, erken seçim iddialarını yalanladı, cinsel istismarla ilgili yasa düzenlemelerine ihtiyaç olduğunu söyledi

AKP Sözcüsü Mahir Ünal, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Ünal, cinsel istismarla ilgili soruya “Cinsel istismar yasaları ile ilgili düzenlemeler birinci önceliğimiz olacak. Bu konudaki hassasiyetimiz biliniyor. Çocuklarımızı korumak için gereken düzenlemeler yapılacak” yanıtını verdi. “Toplumun eğitimi ile de ilgisi var” dedi.

Erken seçim iddialarını reddeden Ünal, “Bazı arkadaşlarımızın açıklamaları erken seçime destek veriyormuşuz gibi yansıtılıyor, böyle bir şey gündemimizde yok.” dedi.

Alaattin Çakıcı konusuyla ilgili yorum yapan Ünal, “Basına yapılan tehditler kabul edilemez; ancak sözler Çakıcı’ya mı ait bilmiyoruz.”

“ERKEN SEÇİM SÖZ KONUSU DEĞİL”

Henüz bir seçim bitmiş ve seçimin sonucunda seçmen Türkiye’de oluşturulmak istenen kaygı, endişe gibi konularda bir tavır ortaya koymuş, yeniden erken seçim çalışmaları tartışmalarını doğru bulmuyoruz. Türkiye’nin birinci önceliği Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin hayata geçirilmesidir. Bazı arkadaşlarımızın açıklamaları erken seçime destekmiş gibi sunuluyor. Türkiye yeni bir erken seçimden çıktı. Türkiye güvenle önüne bakıyor. Güvenlik, kadınlarımız, çocuklarımız, sınır güvenliği gibi çok önemli gündem konuları var. Yeniden erken seçim tartışmasınıng etirilmesini doğru bulmuyoruz. Gündemimizde bir tartışma söz konusu değil.

ALAATTİN ÇAKICI KONUSU

Bahçeli bir siyasetçi olarak bunun kendi siyasi düşüncesi olduğunu, takdire ait olduğunu sosyal medyasından açıkladı. Bahçeli, hiçbir zaman siyasi tavır içine girmedi. Alaattin Çakıcı konusunda basına yönelik tehditlerin kabul edilemez olduğunu söyledik. Bu sözlerin ait olup olmadığının araştırılması gerektiğini söyledik. Böyle bir konu varsa yargının üstüne düşeceğini söyledik. Basın özgürlüğü, ifade konusunda her zaman destekte bulunuyoruz. Ama basın hakkının, ifade özgürlüğünün de teröre kapı aralayamayacağını söylüyoruz. Biz buna izin vermeyiz. İfade ve basın özgürlüğüne yönelik açıktan tehdit etmesine AK Parti rıza göstermez. 2001 yılında AK Parti’nin doğum nedeni, yasaklar ve özgürlüklerdir.

TBMM BAŞKANLIĞI SORUSU

Her siyasi parti kendi grubu ile adayını gösterecektir. Biz de adayımızı belirleme konusunda çalışıyoruz. Vekiller yemin ettikten sonra Meclis grubumuzu toplayarak istişare edeceğiz. Bu istişare konusunda kamuoyu ile bunu paylaşacağız.

Example HTML page

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir