25 dolara akıllı telefon

Example HTML page

Özellikle Firefox internet tarayıcısıyla tanınan şirket prototip aşamasındaki telefonu Çinli ucuz çip üreticisi Spreadtrum ile ortaklaşa üretti.

Pahalı akıllı telefon modelleri kadar güçlü olmasa da, cihaz uygulamaları çalıştırabilecek mobil internet kullanılabilecek.

Uzmanlar cihazın ucuz “özellikli” telefonlar alan kitleyi hedeflediğini belirtti.

Özellikli telefonlar kalkınmakta olan dünyada çok popüler. Bu cihazlar sadece sesli arama ve diğer temel özellikleri bulunan cep telefonlarıyla, tam özellikli akıllı telefonlar arasında bir yerde kabul ediliyor.

Mozilla cep telefonu üreticilerinin önemli derecede büyüme için kalan tek yer olarak gördüğü kalkınmakta olan dünya pazarlarında öne geçmek istiyor. Ancak şirket daha iyi bilinen markaların yoğun rekabetiyle karşı karşıya. Barcelona’da düzenlenen Dünya Mobil Konferansı’nda bu tür bir kaç duyuru daha yapılması bekleniyor.

HEDEF KALKINMAKTA OLAN ÜLKELER

Ucuz akılla telefon konseptinin gelişmekte olan ülkelerdeki tüketicilerin, özellikle de iPhone ve Samsung Galaxy serisi gibi modelleri almak için uzun sözleşmeler imzalamak zorunda kalanlara hitap edeceği sanılıyor.

Ancak pazar uzmanı Carolina Milanesi bu tür telefonların rakip olarak görülemeyeceğini vurguluyor.

Milanesi “Burada akıllı telefon deneyiminden bahsetmiyoruz. Sözkonusu olan özellikli telefonlardan biraz daha iyi ama kullanışsız bir akıllı telefon” diyor.

Milanesi ayrıca telefonun Mozilla’nın kendi işletim sistemiyle çalıştığına ve bunun ucuz akıllı telefon piyasasında rekabet artarken sorun çıkarabileceğine dikkat çekiyor.

(BBC)

Example HTML page

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir