Whatsapp'a iki yeni özellik geliyor

Example HTML page

Facebook’un 19 milyar dolara satın aldığı Whatsapp uygulaması iki yeni özellikle kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Bir çok kullanıcının ‘neden yok’ dediği eksiklikler bu yeniliklerle giderilecek gibi görünüyor.

REHBERİNİZDE OLMAYANLAR PROFİL FOTOĞRAFINIZI GÖREMEYECEK

Telefon rehberinizde kayıtlı olmasa bile numaranızı bulan birisi sizin fotoğrafınızı görebiliyor. Bu yeni değişiklikle bunun önüne geçiliyor. Profil fotoğrafınız artık sadece rehberinizde kayıtlı olan kişiler tarafından görülebilecek. Rehberinizde olmayan kişiler profil fotoğrafınızı göremeyecek.

SON GÖRÜLME BİLGİNİZİ ARTIK İSTEMEDİĞİNİZ KİŞİLER GÖREMEYECEK

Diğer yeni özellik de cihazınızı en son ne zaman kullandığınızı istediğinize gösterip istediğinize göstermeme özgürlüğü. Şimdiki uygulamada bunu opsiyonel olarak kullanamıyorsunuz. Yani WhatsApp’ta son görülme dakikanız ya herkese gösteriliyor ya hiç kimseye gösterilmiyor. Yeni güncelleme ile istediğiniz kişi ve gruplar dışında kimse ‘son kullanım anınızı’ göremeyecek.

Eğer bir Android telefon kullanıcısıysanız bu yeni özellikleri içeren son versiyonu WhatsApp’ın kendi sitesinden indirebilirsiniz. App Store ve Google Play’de ise güncellenmiş uygulamanın bir hafta içinde çıkması bekleniyor.
 

Example HTML page

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir