TÜSİAD Başkanı Bilecik’ten akademisyenlerin gözaltına alınmasına tepki

Example HTML page

TÜSİAD Başkanı Bilecik’ten akademisyenlerin gözaltına alınmasına tepki

TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik, Osman Kavala’nın kurduğu Anadolu Kültür’e yönelik operasyonda Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turgut Tarhanlı ile Boğaziçi Üniversitesi’nden Prof. Dr. Betül Tanbay’ın da aralarında olduğu 13 kişinin gözaltına alınmasına tepki gösterdi.

Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Bilecik, Anadolu Kültür’e yönelik operasyonda gözaltına alınan akademisyenler için, “Bilim insanlarımızın ülkemize dönüşünü konuştuğumuz bir dönemde, güne çok sayıda akademisyenin gözaltı haberiyle başlamak çok üzücü” dedi.

Erol Bilecik

@ErolBilecik
Bilim insanlarımızın ülkemize dönüşünü konuştuğumuz bir dönemde, güne çok sayıda akademisyenin gözaltı haberiyle başlamak çok üzücü!

Üzerinde yaşadığımız toprakların bereketini, bilime çağlar boyunca sığınak olmuş kültürümüze borçluyuz.

Bunu inkar edersek asla ilerleyemeyiz❗

Bilecik, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Bilim insanlarımızın ülkemize dönüşünü konuştuğumuz bir dönemde, güne çok sayıda akademisyenin gözaltı haberiyle başlamak çok üzücü! Üzerinde yaşadığımız toprakların bereketini, bilime çağlar boyunca sığınak olmuş kültürümüze borçluyuz. Bunu inkar edersek asla ilerleyemeyiz” ifadesini kullandı.

Osman Kavala’nın Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Anadolu Kültür’e yönelik bu sabah İstanbul, Adana, Antalya ve Muğla’da yapılan operasyonlarda Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Betül Tanbay, Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Turgut Tarhanlı, Anadolu Kültür’ün Yönetim Kurulu Başkanvekili Yiğit Ekmekçi, Yönetim Kurulu Üyesi Ali Hakan Altınay, Anadolu Kültür Genel Koordinatörü Asena Günal, danışmanları Çiğdem Mater, Meltem Aslan, Bora Sarı, Ayşegül Güzel, Filiz Telek’in de aralarında bulunduğu 13 isim gözaltına alındı.

Example HTML page

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir