Türkiye Varlık Fonu’na Berat Albayrak yerine; Ahmet Burak Dağlıoğlu atandı.

Example HTML page

Berat Albayrak ve Arda Ermut’un Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu üyeliği sona erdirildi. Albayrak’ın yerine Ahmet Burak Dağlıoğlu atandı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu Üyeliğine Ahmet Burak Dağlıoğlu atandı.

Dağlıoğlu, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile birlikte Türkiye Varlık Fonu’ndan da istifa eden Berat Albayrak yerine görev yapacak.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı da bir açıklama yaparak “görevden aflarını talep eden” Berat Albayrak ve Arda Ermut’un Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu üyeliğinin sona erdiğini bildirdi.

Berat Albayrak, bugün Vahdettin Köşkü’nde yapılan Türkiye Varlık Fonu toplantısına katılmamıştı.

Ahmet Burak Dağlıoğlu kimdir?

Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezun olduktan sonra finans alanında mastır yapan Ahmet Burak Dağlıoğlu geçmişte Yatırım Ajansı Başkan Yardımcılığı ve ardından Başkanlık yapmıştı. Ahmet Burak Dağlıoğlu, 27 Kasım 2020 tarihi itibarıyla Varlık Fonu’na Berat Albayrak’ın yerine getirildi.

AHMET BURAK DAĞLIOĞLU KİMDİR?

Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi mezunu olan Ahmet Burak Dağlıoğlu, geçmişte Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği genel sekreterliği görevini yürüttü. Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi mezunu olan Ahmet Burak Dağlıoğlu, IE Business School’da Global Master in Finance ve Bahçeşehir Üniversitesi Strategic Marketing and Brand Management alanlarında çift mastır yaptı.

Yatırım Ajansı’nda Newyork’ta görev çalışan Ahmet Burak Dağlıoğlu, Başbakanlık’ta geçmişte Yatırım Ajansı Başkan Yardımcılığı yaptı. Aynı kurumda Kamu-Özel Sektör İş Birliği Daire Başkanlığı da yapan Ahmet Burak Dağlıoğlu, sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Salim Arda Ermut’un yerine Yatırım Ofisi Başkanlığına getirilmişti. 

Ahmet Burak Dağlıoğlu, 27 Kasım 2020 tarihinde yayınlanan karar ile Varlık Fonu’ndan istifa eden Berat Albayrak’ın yerine kuruma üye olarak atandı.

Example HTML page

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir