Temel Karamollaoğlu seçim değerlendirme ve hamle toplantısında konuşuyor

Example HTML page

Temel Karamollaoğlu seçim değerlendirme ve hamle toplantısında konuşuyor

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu Ankara’da Seçim Değerlendirme ve Hamle Toplantısı sonrasında kameraların karşısına geçti.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, seçim sonrası değerlendirmelerde bulunuyor. Karamollaoğlu’nun açıklamalarından satır başları şu şekilde:

İyiliğin, adaletin tesisi için gece gündüz çalışan dava kardeşlerim.

Geleceğimizin teminatı sevgili gençler, fedakarlık timsal, beyefendiler, hanımefendiler.

Makamın ve şöhretin değil, hakkın hakikatin peşinden giden kardeşlerim, hoş geldiniz.

Şartlar ne olursa olsun yolundan dönmeyenler hoş geldiniz.

Sömürü değil adalet, zillet değil, izzet için çalışanlar hoş geldiniz.

Hangi renkten, hangi ırktan, hangi inançtan olursan olsun her insanın hukukunu savunan kardeşlerim hoş geldiniz.

Dik duruşunuzdan, azminizden hiçbir şey kaybetmediğiniz için hepinizi tekrar sevgiye saygıyla selamlıyorum.

Muhterem kardeşlerim, 24 Haziran seçimleri sonrası geniş katılımlı ilk büyük toplantımızı gerçekleştiriyoruz.

Seçim sonuçlarının milletimiz için hayırlı olmasını diyorum.

Ülkemizin hayrına yapılacak çalışmalar için başarılar diliyorum.

Yeni yönetimde icra bütünüyle Cumhurbaşkanın insiyatifine tevdi edilmiş bulunuyor. Cumhurbaşkanı büyük bir sorumlulukla karşı karşıya. Bunun layığıyla üstesinden gelmesini temenni ediyorum. Alacağı kararlar doğrudan doğruya bu milleti ilgilendirecek. Hayırlı kararlar bizi memnun edecek, yanlış adımlar atıldığı takdirde bunun zararını hep birlikte çekeceğiz.

72 millete aynı gözle bakmayan, halka müderris olsa hakka asidir. Bunu hiçbir yönetici zihninden çıkarmamalı diye düşünüyorum.

Başarının sırrı, aslında bütün milleti kucaklama ile başlar. Yapılacak hizmetler dostça yapılmalı ve bütün millet göz önünde bulundurularak yapılmalıdır. Bu hatırlatmayı bir vazife biliyorum. Bu yeni dönemde vekil olarak görev yapacak olan bütün arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Alacak

TBMM millet iradesinin bütününün tecelligâhıdır. Cumhurbaşkanı 50+1 ile seçilir. Ancak ümit ederiz ki bütün millete hizmeti şiar edinecektir, edinmelidir. TBMM bu ülkenin tamamına yakınını temsil eden bir yapıya sahiptir. Bundan dolayı da çok büyük bir vazife ile karşı karşıyadır. Vekillerin milletimizin talep ve beklentilerinin sözcüsü olmayı niyaz ediyorum. Temennimiz odur ki Türkiye bir an evvel karşı karşıya olduğu problemlerin üstesinden gelerek bir normalleşme sürecine girer. Toplumun büyük bir kesiminde endişe var.

Umarız ki bunun için ayrıştırıcı ve ötekileştirici değil, kucaklayıcı bir yönetim anlayışı benimsenir. Bir kişiyi bir partiyi bir grubu değil, 81 milyonu kucaklayıcı bir yaklaşım ortaya konur.

Her türlü imkansızlığa ve engellemeye rağmen üstün bir çalışma sergilediniz. Bayraklarımız indirildi. Çadırlarımız yıkıldı. İnsanlarımız saldırıya uğradı. Her türlü gerçek dışı, haksız iftira ve propagandaya maruz kaldık. Bütün bunlara rağmen sizler asaletinizi bozmadınız. Canla başla çalıştınız, her seçim bölgesinde en büyük gayret ve fedakarlığı ortaya koydunuz. Allah hepinizden razı olsun.

Saadet Partisi’nin bu seçimlerle aldığı sonuç rakamlarla ölçülmeyecek kadar kıymetlidir. Siz bu seçimlerde tarihi bir duruş sergilediniz. Adaletsizliğe karşı adaleti, kibre karşı tevazuyu savundunuz. Öfke ve nefret söylemlerine karşı şefkat ve tebessümü ortaya koydunuz. Alimlerin sustuğu, aydınların sindiği bir ortamda baskıya karşı bir duruş sergilediniz.

Bu sebepledir ki sizler hakikatin yanında duran kahramanlarsınız. Hiç şüpheniz olmasın, bugün bizi eleştirenler bize yönelik her türlü karalamayı meşru sayanlar, yarın çocuklarla bu destanı kendileri anlatacaklardır.

Example HTML page

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir