Sarıyer Ayazağada Kamyoncu Şoku

Example HTML page

Sarıyer Ayazağa’da dar bir sokağa giren kamyon park halindeki araçlara ve bir binanın balkonuna çarparak yoluna devam etti. Çok sayıda aracın ve evin hasar gördüğü kazada vatandaşlar sabaha korkuyla uyandı. Kamyonun yoldan geçişi ise güvenlik kameralarına yansıdı.

sariyer-ayazagada-kamyoncu-soku

Sarıyer Ayazağa 122. sokakta sabah saat 07.00 sıralarında meydana gelen olayda sokağa giren bir kamyon araçları ezerek ilerledi.

Edinilen bilgiye göre, kamyon dar sokağa çok hızlı bir şekilde girdi, yol kenarına park edilmiş araçlara çarparak ilerlemeye başladı. Çarpmanın etkisiyle bir çok araç yol kenarına savrulurken, evlerin balkonlarında hasar gördü. Kamyonun çarptığı araçlardan bir tanesi ise yol kenarında bulunan bir evin çatısına uçtu. Gürültü nedeniyle uyanan vatandaşlar sokağa döküldü. Çatısına bir aracın uçtuğu evde yaşayanlar ise içeride mahsur kaldı. Çevredekiler çatıya fırlayan aracı halatla bağlayarak aşağı düşmesini engellerken, evde mahsur kalan komşularını da balkona dayadıkları merdiven sayesinde evden çıkardı.

Sabah büyük bir gürültüye uyandıklarını söyleyen bazı vatandaşlar, kamyonun çok hızlı olduğunu ve çevrede bulunan araçlara aldırmadan yoluna devam ettiğini söyledi. Bir vatandaş ise motosikletiyle kamyonun peşinden gittiğini fakat yolda kamyonun kendisine çarpmak isteyince bırakarak geri döndüğünü iddia etti.

Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi.

Mahalle sakinlerinden Öztürk Gökdemir, “Sabah saat 06.30 sıralarında bir TIR’ın buraya gelmesi mahalleyi bu hale getirdi. Balkonları, araçları, evleri uçurdu yani binaya girecekti neredeyse. Kaçmış plakası belirsiz” dedi.

Mahallede yaşayan bir başka vatandaş ise, “Sabah saat 06.30 gibi gelmiş. Sokakta bütün araçlara vura vura gitmiş. Balkonları parçalamış. 8-10 tane araçta hasar var. Kamyon geçmiş buradan. Önünü kesmişler durmamış. İnsanlara vurmaya kalkmış. Plaka yok. Bir arabayı evin üzerine atmış” şeklinde konuştu.
Çok korktuğunu söyleyen Emine Türk ise, “Deprem korkusuyla yatıyorduk biz deprem diye çok korktuk” ifadelerini kullandı.

Example HTML page

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir