Önceki dönem İYİ Parti Eyüpsultan İlçe Başkanı Mehmet Hulusi Sıvacı ve Mahalle başkanlarından İmamoğlu ve Dr. Mithat Bülent Özmen’e büyük destek

Example HTML page

Önceki dönem İYİ Parti Eyüpsultan İlçe Başkanı Mehmet Hulusi Sıvacı ve Mahalle başkanlarından İmamoğlu’na büyük destek.

Önceki dönem İYİ Parti Eyüpsultan İlçe Başkanı Mehmet Hulusi Sıvacı ve Mahalle Başkanları Eyüpsultan Kurukavak caddesinde bulunan Bahçeli kafede toplanarak 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde İBB Başkanı ve CHP İBB Adayı Ekrem İmamoğlu’nu destekleme kararı alarak açıklamada bulundular.

Alınan kararın açıklamasını Önceki Dönem İlçe Başkanı Mehmet Hulusi Sıvacı yaptı.

Sıvacı yapmış olduğu açıklamasında şu ifadelere yer verdi:  

Saygıdeğer İYİ Parti üyeleri ve kamuoyuna,

Bugün sizlere önemli bir mesele hakkında açıklama yapma ihtiyacı hissediyoruz.

Partimiz, ülkenin birliğini ve bekasını ön planda tutan bir misyonla kurulmuştur.

 Partimizin temel amacı, ülkemizin kalkınması ve demokratik değerlerin güçlenmesi, baskı zulüm ve adaletsizliğin önüne geçmek ve dürüst bir siyasi zemin hazırlamaktır.  Ancak, içeride birlik ve beraberliği yok sayarak muhalefet yaptığımız adaylara kolaylık sağlamak adına seçim yarışına katılmak amaca hizmet etmekten uzaktır.

Gözlemlediğimiz üzere, İyi Parti’nin Eyüpsultan ilçe adayı ile İstanbul Büyükşehir Belediye adayının seçilme ihtimali düşük görünüyor.

Bu bağlamda, İyi parti adaylarının daha önce ittifak kurduğumuz parti adaylarının kazanmaması için aday çıkarıldığı kanaati oluşturmaktadır.  İçeride birlik ve beraberliği sağlamak adına çatışmalara neden olacak aday yarışları, Partimizin kuruluş değerleri ile vatandaşların partimize beslediği sempatiye hizmet etmekten uzaktır. Yapılan siyasi manevraların partimizin temel değerlerine hizmet etmediği, kişisel menfaatlere hizmet ettiği hissiyatı uyandırmaktadır.

İstanbul Büyükşehir Belediye adayı Ekrem İmamoğlu’nun, İyi Parti’nin temel değerleri doğrultusunda ülkemize hizmet edebilecek bir İBB adayı olduğunu düşünüyoruz. Birlik ve beraberlik adına, İyi Parti üyeleri olarak Ekrem İmamoğlu’na destek verme kararı almanın önemli olduğuna inanıyoruz.

Ülkemizin bekası ve kurucu değerlere dönme adına, İyi Parti üyeleri olarak İstanbul’da Sayın Ekrem İmamoğlu‘nu ve Eyüpsultan da Sayın Mithat Bülent Özmen’i destekliyoruz. Bu süreçte, birlik ve beraberlik içinde, partimizin kuruluş amacına sadık kalarak daha güçlü bir Türkiye için çaba göstermeye devam etmeliyiz.

Bu konuda kamuoyunun duyarlılığını bekliyor ve birlikte daha güçlü bir Türkiye için el birliğiyle hareket etmeye davet ediyoruz.

Saygılarımla;

Mehmet Hulusi Sıvacı

2. Dönem Yönetim Kurulu ve Teşkilatı adına, önceki dönem İYİ Parti İlçe Başkanı

Example HTML page

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir