Muharrem İnce’den Erdoğan’a çok sert cami yanıtı!

Example HTML page

Muharrem İnce’den Erdoğan’a çok sert cami yanıtı!

İnce: Cami senin tapulu malın mı? Bir daha cami derse perişan edeceğim onu meydanlarda!

İzmir Menderes’te yurttaşlara seslenen CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Tayyip Erdoğan’ın ‘Cami yıkacaklar’ iddiasına “Erdoğan sana soruyorum: Cami senin tapulu malın mı? Bir daha cami derse perişan edeceğim onu meydanlarda!” yanıtını verdi.


“Size projemi söyleyim: Bir barışacağız, kucaklaşacağız. CHP’lilerin değil 81 milyonun Cumhurbaşkanı olacağım. İki büyüyeceğiz, üç adil bölüşeceğiz. 3B’yi 3Y ile kuracağız” diyen Muharrem İnce’nin konuşmasından satır başları şöyle:

“- Ben size üretim vadediyorum. Ben size gelecek vadediyorum.

– Neymiş ben otomobil fabrikası istemiyormuşum. Bakın otomobili yapan mı, otomobili yapan robot mu, robotun yazılımını yapan mı güçlüdür?

– İtalyan’dan Türkiye’de elbise diktiriyorlar. İtalyanlar markasını çakıyor üstüne biz üç beş kuruş kazanıyoruz, onlar parayı kazanıyor. Bir otomobilden 100 euro para kazanıyoruz. Boşa çalışıyoruz. Çünkü markamız yok.

– Türk gençlerini iyi yetiştireceğiz. Alman, İngiliz, Amerikan gençlerinden daha iyi yetiştireceğiz. Her yıl 10 bin gencimizi yurt dışına göndereceğiz, devlet verecek parasını.

– Finlandiya’da en düşük emekli maaşı ile en yüksek emekli maaşı arasında 2 kat fark var Türkiye’de 9 kat. Bu farkı indireceğiz. Cumhurbaşkanı olduğumda emeklilerle ilgili kanun çıkaracağız. Kanun şu; emekliler Ramazan ve Kurban Bayramı’nda o zamanki asgari ücreti alacak.

– Gençler 19 Mayıs ve 29 Ekim’de 500 TL alacaksınız. Bu parayı Türkiye Cumhuriyeti verecek.

– Asgari ücret 2 bin 200 TL olacak.

– Size projemi söyleyim: Bir barışacağız, kucaklaşacağız. CHP’lilerin değil 81 milyonun Cumhurbaşkanı olacağım. İki büyüyeceğiz, üç adil bölüşeceğiz. 3B’yi 3Y ile kuracağız.

-“CHP cami yıkacak” dediler. Burası siyaset meydanı. Siyaset meydanında cami konuşulmaz. Erdoğan sana soruyorum: Cami senin tapulu malın mı? Bir daha cami derse perişan edeceğim onu meydanlarda!

24 Haziran’a kadar hastalanmak yasaklanmıştır. Mazaret yok”

Example HTML page

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir