Lütfi Elvan ekonomi yönetim planını anlattı

Example HTML page

Hazine ve Maliye Bakanı olarak atanan Lütfi Elvan, “Mali disiplini koruyarak gerçekçi bir risk yönetimi ile kamu finansmanının kalitesini artıracağız,” dedi.

Berat Albayrak’ın yerine atanan Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, TBMM Genel Kurulunda yemin etti.

Bakan Lütfi Elvan, ”Mali disiplini koruyarak gerçekçi bir risk yönetimi ile kamu finansmanının kalitesini artıracağız” dedi.

“Önümüzdeki dönemde makro ekonomik istikrarı muhafaza ederek büyüme ve istihdama yeni bir ivme kazandıracağız,” diyen Elvan, “Türkiye kurala dayalı işleyen bir piyasa ekonomisine sahiptir.

Önemli olan kurumların güçlendirilmesi, kuralların etkili bir biçimde işletilmesidir. Öncelikli olarak ele aldığımız enflasyonla mücadele sürecini, maliye politikaları ve diğer tüm araçlarımızla kararlı bir şekilde destekleyeceğiz.

Mali disiplini koruyarak gerçekçi bir risk yönetimi ile kamu finansmanının kalitesini artıracağız. Vatandaşın üreterek gelir elde ettiği ortamı tesis edecek, Covid-19’un etkilerini gidermek için sosyal programları sürdüreceğiz.

Önümüzdeki dönem, küresel salgının etkilerinin azaldığı, yeni fırsatların oluştuğu bir toparlanma dönemi olacaktır. Makroekonomik istikrarı güçlendirirken, mikro reformları içeren piyasa dostu bir dönüşüm programına odaklanacağız,” ifadelerini kullandı.

lutfi-elvan-ekonomi-yonetim-planini-anlatti-803332-1.
Example HTML page

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir