İstanbul’da meydanların yeni tasarımları için oylama başladı

İstanbul’da Taksim, Bakırköy Meydanı ve Salacak kıyı bandı tasarımlarının ödül kazanan projelerin hayata geçirileceği oylama bugün başladı. İstanbul halkı, T.C. numaraları ile istanbulsenin.org üzerinden oylarını kullanabilecek.

İstanbul'da meydanların yeni tasarımları için oylama başladı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve İstanbul Planlama Ajansı’nın (İPA) ortak çalışmasıyla yarışmaya açılan Taksim, Bakırköy Meydanı ve Salacak kıyı bandı tasarımlarının ödül kazanan projelerin hayata geçirileceği süreçte, bugünden itibaren artık İstanbullular da söz sahibi olacak. Bugün başlayan oylamada için 12 Kasım tarihine kadar istanbulsenin.org üzerinden T.C. numaraları ile oy kullanılabilecek.

Kamusal mekânların tasarım ve düzenlemelerini “İstanbul Kamusal Mekânlarına Kavuşuyor” temasıyla yarışmaya açan İBB, en yoğun kullanıcı kitlesine sahip, Taksim Meydanı, Bakırköy Meydanı ve Salacak Kıyısı tasarım yarışmalarının sonuçlarını İstanbul halkına sunuyor.

istanbul-da-meydanlarin-yeni-tasarimlari-icin-oylama-basladi-794365-1.

PROJELER MEYDANLARDA SERGİLENİYOR

Yarışmalarda dereceye giren eşdeğer projeler, Taksim, Bakırköy ve Üsküdar Meydanlarında kurulan “Karar Senin” merkezlerinde ya da istanbulsenin.org sitesi üzerinden incelenebiliyor. Aynı zamanda yurttaşlar, meydanlarda bulunacak Beyaz Masa çalışanlarına danışarak oy verme süreci hakkında bilgiler edinebilecek.

istanbul-da-meydanlarin-yeni-tasarimlari-icin-oylama-basladi-794366-1.

YARIŞMALAR HAKKINDA

İBB’nin, İPA ile ortaklaşa düzenlediği Taksim, Bakırköy ve Salacak Meydanları tasarım yarışmaları, çeşitli kurumlarla yapılan toplantılar, anketler, röportajlar ve söyleşilerle zengin bir süreçte gerçekleşti.

istanbul-da-meydanlarin-yeni-tasarimlari-icin-oylama-basladi-794367-1.

Üç yarışma için toplam 233 proje teslim alındı ve jüri tarafından her bir yarışma için üçer eşdeğer ödül belirlendi.

istanbul-da-meydanlarin-yeni-tasarimlari-icin-oylama-basladi-794368-1.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir