İstanbul Alibeyköy Otogarı Büyüyen İlgi

Example HTML page

İstanbul Alibeyköy Cep Otogarı Nerede

Alibeyköy Cep Otogarı, İstanbul’un Avrupa Yakası’nda Eyüp ilçesi 5 Levent Mahallesi’nde bulunan İstanbul şehirlerarası otobüs terminalidir. Temmuz 2014 yılında hizmete giren otogar, Esenler Otogarı’na takviye olarak hizmet vermektedir. Otogarın hizmete girmesinin birinci sebebi ise büyüyen şehrin taşımacılığına seçenek oluşturmaktır.

Esenler otogarı açıldıktan sonra Eyüp Alibeyköy Çobançeşme durağından sonra Hastal yolu üzerinde Otobüs firmalarından bazıları yol boyu üzerinde özel yazıhaneler açtılar. Az sayıda da olsa bu yazıhaneler TEM otoyola yakın olması ve açılan yazıhanelerin otobüslerin giriş ve çıkışlarına yetecek büyüklükte olması bu yerlerin tercih edilmesine neden oldu.

Bazı firmalar ise bu alternatif seçenekten faydalanmak için Hasdal, arılılar mevkiinde otobüs büroları açtılar. Zamanla bu sayı çoğalmaya başladı.

Arıcılar bölgesindeki alanların çoğu kaça olduğu için, Çobançeşme – Hastal yolu ise genişletme çalışmaları nedeni ile burada bulunan otobüs firma büroları kaldırıldı. İşte Alibeyköy Cep otogarı’nın yapılmasına ve hizmete açılmasına giden yol böyle başladı.

Alibeyköy Cep Otogarı kim yaptı

Otogar İstanbul Büyük Şehir belediyesi İSPARK kuruluşu tarafından yapılmıştır. İşletme ve yönetimi İSPARK tarafından yapılmaktadır. Otogarda 110 peron bulunmaktadır. Her peronda farklı veya birden fazla otobüs firması hizmet vermektedir. Otogarda yolculara bilet satışı, bekleme salonları, kafeterya, tuvalet ve otopark gibi hizmetler sunulmaktadır.

Alibeyköy Cep Otogarı’na ulaşım için çeşitli seçenekler bulunmaktadır. Otobüs, minibüs, metro, tramvay ve taksi ile ulaşım mümkündür. Otogarın 400 otomobil kapasiteli otoparkı bulunmaktadır.

Alibeyköy Otogarı’na ulaşım

Otomobil ile Ulaşım : Alibeyköy otogarını avantajlı kılan özelliklerin başında ulaşım kolaylığı gelmekte. Hastal Tem kavşağından, Eyüp, Mecidiyeköy, Haliç köprüsü, Gazi Teem kavşağı gibi ana yollardan Otogara ulaşabilirsiniz.

istanbul alibeyköy otogarı

Firma Otobüs ile ulaşım

Alibeyköy Cep Otogarı’na İstanbul’un birçok noktasından otobüs ile ulaşım mümkündür. Otobüs ile ulaşım için seyahat edeceğiniz otobüs firmasının özel servislerini kullanabilirsiniz.

İETT Otobüs ile ulaşım

İett otobüs seçeneği çok fazlaca bulunmaktadır. Göktürk – Kemerburgaz, Eminönü, Taksim, Şişli – Mecidiyeköy, Yenikapı, Sultangazi, Vezneciler, Zeytinburnu Metro, Şehitlik Metrobüs, Bayrampaşa Otogarı, Bayrampaşa Metro Durağı 5 Levent olmak üzere bir çok seçenek ile otogara ulaşmak mümkündür.

İETT Alibeyköy Çep Otogarı durağın: Otogarın hemen önünde bulunan duraktan geçen otobüsler : TM5 Alibeyköy – 5Levent, 47L Binevler – Hacıosman Metro, TM17 Sultangazi – Gazi – Alibeyköy, TM11 Yeşilpınar – Alibeyköy, 49GB Sultangazi Perol-Baraj Yolu-Şişli,

İETT Mermerciler Durağı : Otogarın arka tarafından ulaşılan duraktan geçen otobüsler;TM6 Nursitesi – Alibeyköy Metro, 47N Nursitesi – Eminönü, TM7 Çırçır Metro – Alibeyköy Metro

Çobançeşme Alibeyköy İETT durağı: Bu duraktan geçen İETT otobüslerinden inerek 15 dakika yürüyüş mesafesinde ulaşılabilir. Minibüs ve diğer hatlar ile de otogara aktarma yapılabilir. 48A Kazlıçeşme Marmaray – Köprübaşı Mahallesi, 48E , Eminönü – Köprübaşı Mahallesi

istanbul alibeyköy otogarı

Minibüs ile ulaşım

Alibeyköy Cep Otogarı’na minibüs ile ulaşım da mümkündür. Seyrantepe, Eyüpsultan, Gaziosmanpaşa, Fatih ve Bayrampaşa gibi ilçelerden kalkan minibüslerle otogara ulaşabilirsiniz.

Metro ile ulaşım

Alibeyköy Cep Otogarı’na T5 tramvay: 5 Eminönü-Alibeyköy Cep Otogarı Tramvay Hattı ile otogara ulaşabilirsiniz.

M7 Yıldız – Mahmutbey Metro hattını kullanan yolcular Alibeyköy durağında inerek minibüs, T5 Tramvay ve İETT otobüslerini kullanarak otogara ulaşabilir.

Taksi ile ulaşım

Alibeyköy Cep Otogarı’na taksi ile ulaşım da mümkündür. İstanbul’un birçok noktasından taksi ile otogara ulaşabilirsiniz.

Alibeyköy Cep Otogarı’na hangi firmalar var?

Alibeyköy Cep Otogarı’nda bir çok otobüs firmaları hizmet vermektedir. Daha çok Anadolu’ya yolcu taşıyan otobüs firmalarının çoğunun Alibeyköy otogarında bilet satışı, yolcu bindirme ve yolcu indirme hizmeti bulunmaktadır.

Alibeyköy Cep Otogarı’nın konumu

Alibeyköy Cep Otogarı, İstanbul’un Avrupa Yakası’nda Eyüp ilçesi Güzeltepe Mahallesi’nde bulunmaktadır. Otogar, İstanbul gibi büyük bir şehir düşünüldüğünde Avrupa yakası için merkezi bir konumdadır. Otomobil ve ulaşım seçenekleri ile Alibeyköy Cep Otogarı’na ulaşım kolaydır.

Alibeyköy Cep Otogarı’nın çalışma saatleri

Alibeyköy Cep Otogarı, 7 gün 24 saat hizmet vermektedir.

Alibeyköy Cep Otogarı İletişim Bilgileri

Güzeltepe Mh. Fatih Sultan Blv. No: 7 Alibeyköy Otogarı, Eyüp/İstanbul

Telefon +90(212) 320 88 60

birbiral.com teknoloji servisi sundu.

Example HTML page

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir