HDP’den Demirtaş yorumu ve Kongre mesajı: Süreç başlatıldı

Example HTML page

HDP Parti Sözcüsü Ebru Günay, seçim sonrası yeniden yapılanma sürecine ilişkin düzenlediği basın toplantısında 2 Haziran’da MYK toplantısının gerçekleştirileceğini 4-5-6 Haziran tarihlerinde ise Kadın Meclisleri, Parti Meclisi ve İl Eş Başkanları toplanacağını söyledi. Günay, Kongre sürecinin bu toplantılarla birlikte işletileceğini ifade etti.

Halkların Demokratik Partisi Parti Sözcüsü Ebru Günay, seçim sonrası yeniden yapılanma sürecine ilişkin bir basın toplantısı düzenledi. 

Meclis’te ilk grup toplantısının bugün kapalı olarak gerçekleşeceğini belirten Günay, 2 Haziran Cuma günü partinin Merkez Yöneetim Kurulu’nun (MYK) toplanacağını söyledi.  

Günay ayrıca 4-5-6 Haziran tarihlerinde ise Kadın Meclisleri, Parti Meclisi ve İl Eş Başkanları toplanacağını kaydetti.

Günay, HDP’nin Kongre Süreci’nin başlayacağını ifade etti. Günay, şunları söyledi:

“Eleştiri de özeleştiri de kurumsal sorumluluk temelinde yapılacaktır. Bu yüzden bireysel kararlarla ve bireysel inisiyatiflerle bu dönem karşılanamaz .Var olan yetersizlikler aşılamaz”

DEMİRTAŞ SORUSUNA YANIT

Günay, Demirtaş’a ilişkin sorulan bir soruya verdiği yanıtta şunları söyledi: 

“Bu konu ve bu konu üzerinden yapılan spekülatif söylemlere Demirtaş da gerekli cevapları verdi. Elbette kendisi eski eş genel başkanımız ve biz bu tartışmaları yürütürken de bütün parti kurullarımızla ve HDP içerisindeki aktör arkadaşlarımızla tartışma sürecini yürüttük. Dolayısıyla bu konuda kendisinin Cumhurbaşkanlığı adaylığı kendisinin hukuki durumu sebebiyle ilgili kurullarımızda değerlendirilmedi. Kendisi ile yapılan istişarelerde kendisinin önerisi bir kadın cumhurbaşkanı adayı ile yola devam edilmesi yolunda bir önerisi vardı. Deprem süreci ile birlikte Türkiye siyasetinde yeni bir dönem başlamıştır diyerek siyasi tavır ve tutum ortaya koyduk. Kendisinin eleştirileri ve özeleştirileri kıymetlidir. Bu konuda diyalog sorunumuz yok. Her eleştiri ve değerlendirme bizim için önemli bir kıymetlidir.”

Example HTML page

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir