Diren Gezi Parkı Diren Eyüp!!!

Example HTML page

alibeyköy yuruyüş alibeyköy yürüyüş (1) alibeyköy yürüyüş (2) alibeyköy yürüyüş (3) alibeyköy yürüyüş (4) alibeyköy yürüyüş (5) alibeyköy yürüyüş (6) alibeyköy yürüyüş (7) taksim TAskim EYÜP YÜRÜYÜŞ 2 EYÜP YÜRÜYÜŞ
Taksim Gezi Parkı’nda sabaha karşı yaşanan polis müdahalelerinin ardından gruplar halinde yeniden çevrede toplanan eylemciler, Taksim Meydanı çevresinde gösterilerini sürdürüyor. Polis, Taksim Gezi Parkı’nın çevresini demir bariyerler ile kapattı. Polis, eylemcilere müdahale ediyor. Bölgede gerginlik hala devam ediyor. Taksim Meydanı’ndan dumanlar yükselmeye başladı. İnşaat alanında yangın çıktı.
Eylemlerin başladığı ilk gün, Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray taraftar gruplarının da aralarında yeraldığı yaklaşık bin 500 kişilik kalabalığa İstiklal Caddesi’nde polis müdahalede bulundu.Gaz bombası ve tazyikli su ile yapılan müdahale yaklaşık bir saat sürdü.
Gece boyunca polis meydana çıkmaya çalışan gruplara gaz bombası ve tazyikli suyla müdahale etti. Çevik Kuvvet ekipleri Taksim Meydanı’na çıkan caddeleri kapatmış durumda. Polis ile eylemciler arasındaki çatışma gece geç saatlere kadar devam etti.
Gezi Parkı direnişi, AKP faşizmine karşı direnişe dönüştü. Günlerdir süren kesintisiz direniş Taksim’den dalga dalga tüm İstanbul’a ve Türkiye’ye yayılırken tüm eylemlerin ortak sloganı “Hükümet istifa” ve “Faşizme karşı omuz omuza”.Sloganları ile devam eden yürüyüş,”her yer Taksim heryer direniş” diyerek tüm ilçelerde devam ediyor.

real money online casino australian

Eyüp’te Düğmeciler,Rami,Topçular,Silahtar,Güzeltepe,Alibeyköy merkez,Akşemsettin,Karadolap’ta 10 Binlerce vatandaşın katılımı ile devam ediyor.
Alibeyköy,Güzeltepe,Karadolap gruplarının Beyaz çarşı önünde birleşmesi ile yaklaşık 20 bin kişi ile başlayan yürüyüş Cengiz topel caddesinden Yeşilpınara,Karadolap,İmar bloklar güzergahı ile devam etti.Yürüyüşe destek amaçlı CHP Eyüp ilçe başkanı dr.Ahmet Kartalkanat,CHP meclis üyesi Bilal Karaca,İşadamları Metin Ünlü ve Hasan Tüzünde katıldı.
Yürüyüşte her yer Taksim her yer direniş sloganı vatandaşlar tarafından sık sık tekrarlandı.Binlerce vatandaş ise camların dan ve balkonların dan yürüyüşe destek olarak tencere ve tavalarla sloganlara eşlik etti.
Başbakan Vekili Bülent Arınç, Taksim Platformu üyeleri ile görüştü.
Toplantıda İstanbul Tabip Odası Genel Sekreteri Ali Çerkezoğlu, Mimarlar Odası Genel Başkanı Eyüp Muhcu, TMMOB Şehir Plancıları Odası İstanbul Şubesi Başkanı Tayfun Kahraman, KESK Genel Sekreteri İsmail Hakkı Tombul, DİSK Genel Başkan Yardımcısı Celal Ovat, TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Süleyman Solmaz yer aldı.
Mimarlar Odası Genel Başkanı Eyüp Muhcu “27 Mayıs 2013 tarihinde saat 22.00 sularında Taksim Gezi Parkı’nın polis kuvvetiyle yıkılma sürecinde toplumun gösterdiği duyarlılılk karşında hükümetin izlediği polis şiddeti tüm yurtta protesto edilmeye başlanmış ve bu etkinlikler devam etmektedir” dedi.
Muhçu, sürecin diyalogla çözülmesini bekledikleri sırada Başbakan Recep tayyip Erdoğan’ın yaptığı açıklamanın “bir iç savaşı çağrıştırdığını” ve “topluma hakaret anlamında ifadeler” içerdiğini söyledi.
Eyüp Muhçu, “Bizler Taksim Dayanışması olarak içinde bulunduğumuz koşulları dikkate alarak toplumun taleplerini hükümete iletmek için görevlendirildik” dedi.
Taksim Platformu’nun talepleri TMMOB Şehir Plancıları Odası İstanbul Şubesi Başkanı Tayfun Kahraman tarafından okundu.

 Platform’un talepleri ana hatlarıyla şöyle:

Gezi Parkı, park olarak kalmalıdır.

Topçu Kışlası projesinin iptal edildiği açıklanmalıdır.
AKM’nin yıkılmayacağı açıklanmalıdır.
Olaylardaki sorumlular görevden alınmalıdır.
Gaz bombası kullanımı yasaklanmalıdır.
Gözaltındaki kişiler derhal serbest bırakılmalı ve haklarında hiçbir soruşturma açılmamalıdır.
İfade özgürlüğünün önündeki engeller kaldırılmalıdır.

Example HTML page

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir