Başak Demirtaş’a cinsiyetçi saldırıda bulunan kişi gözaltına alındı

HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş hakkında cinsel tehditlerde bulunan V.M. Sakarya’da gözaltına alındı

HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş hakkında sosyal medyada yapılan cinsiyetçi hakaret içerikli paylaşım yapan kişi Sakarya’da gözaltına alındı.

DHA’nın haberine göre, Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yapılan açıklamada, söz konusu paylaşımı yapan şüphelinin kimliğinin belirlendiği ve hakkında gözaltı kararı verildiği belirtildi.

Gözaltına alınan kişinin adı ve soyadının ilk harflerinin ‘V.M’ olduğu belirtilirken soruşturmanın da devam ettiği bildirildi.

Başak Demirtaş, Vedat Yazıcı kullanıcı isimli bir kişi tarafından sosyal medyada cinsiyetçi saldırılara maruz bırakıldı. Demirtaş’ın hedef gösterilmesine “Başak Demirtaş Seninleyiz” etiketi açılarak tepki gösterildi.

Demirtaş’a yönelik saldırıya verilen tepkilerin bazıları şöyle:

ADALET BAKANI’NDAN BAŞAK DEMİRTAŞ PAYLAŞIMI

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, sosyal medya hesabından, “Başak Demirtaş’a yönelik çirkin paylaşımı kınıyor, bu ahlaksız ve tahkir edici eylemi en ağır şekilde lanetliyorum. Bir insanın onuru, iffet ve haysiyeti her şeyin üzerindedir. Hukuk, bu terbiyesiz ve provokatif sözlere karşı gereğini yapacaktır” paylaşımında bulundu

basak-demirtas-a-yonelik-cinsiyetci-saldirilara-sosyal-medyadan-tepki-743951-1.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir