Barış Pehlivan tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi

Odatv Sorumlu Haber Müdürü Barış Terkoğlu ile gazeteci Hülya Kılınç’ın tutuklanmasının ardından sitenin genel yayın yönetmeni Barış Pehlivan’da ifadeye çağırıldı. Pehlivan, savcılık sorgusunun ardından tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi

Odatv Sorumlu Haber Müdürü Barış Terkoğlu’nun tutuklanmasının ardından ifadeye çağrılan Odatv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan’ın savcılığa ifade vedi.

Pehlivan, savcılık sorgusunun ardından tutuklama istemiyle mahkemeye sevkedildi.

KAPATILMAYA TEPKİ

Pehlivan, İstanbul Adalet Sarayı önünde yaptığı açıklamada Odatv’ye getirilen erişim engeline ve Barış Terkoğlu’nun sabaha karşı evinden gözaltına alınmasına tepki gösterdi.

Pehlivan, “Barış Terkoğlu ve biz 19 ay Silivri cezaevinde tutuklu kaldık ve o duvarları aşıp çıktık gazeteciliğe devam ettik. Biz 2011 Türkiye’sinde bunları yaşarken Odatv kapatılmadı. FETÖ, Odatv’yi kapatmadı. Ama bugünün hükümeti, bugünün devlet erkleri Odatv’yi kapattı. Ben şu an BTK’nın idari tedbir ve geçici olarak kapattığı iddiasıyla okuruna ulaşamayan Odatv’nin yayın yönetmeniyim. Burada Barış’ın da şüpheli olduğu davanın büyük ihtimalle sanığı olacağım. Onun için çağırdılar. İfadeye vermeye geldim. Bana yapılan usulün aynısı Barış Terkoğlu’na da yapılabilirdi. Tıpkı Fettullahçılar gibi sabahın dördünde o eve polis gitmeyebilirdi” diye konuştu.

Odatv Sorumlu Haber Müdürü Barış Terkoğlu ve gazeteci Hülya Kılınç, MİT haberi nedeniyle tutuklanmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir