Ali Babacan’ın ekibi parti başvurusunu yaptı: Tanıtım töreni Çarşamba günü yapılacak

Eski Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı Ali Babacan liderliğinde kurulacak yeni parti çalışmaları tamamlandı. İsminin Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) olacağı iddia edilen yeni partinin başvuru dilekçesi, Babacan ekibi tarafından İçişleri Bakanlığı’na teslim edildi

AKP’den istifa eden eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan liderliğindeki Demokrasi ve Atılım Partisi’nin (DEVA) kuruluş dilekçesi İçişleri Bakanlığı’na verildi. Partinin tanıtım töreni Çarşamba günü yapılacak.

Partinin kurucular kurulunda yer alan İdris Şahin, başvuru işlemlerinin ardından açıklama yaptı.

Şahin, “Çarşamba günü Bilkent Otel’de lansmanımızı gerçekleştireceğiz. Alındı belgemizi aldık. 90 kurucumuzla birlikte bugün itibariyle yeniden bismillah deyip yola revan olduk. Bu hareketin öncüsü olan sayın Ali Babacan çok teferruatlıca milletimizin beklentilerini, geleceğimizin inşasına dair gencimizden, kadınımızdan, çocuklarımıza herkesin beklentilerine çok güzel cevaplar verecek. Çarşamba öğleden sonrasını bekleyelim” dedi.

Eski başbakan yardımcısı Ali Babacan’ın partisinin Kurucular Kurulu’nda 90 kişi yer alıyor. Kurulun içerisinde 27 kadın kurucu ve 16 genç kurucu bulunuyor.

Listedeki en dikkat çekici isimlerden biri Ramiz Ongun. Ülkü Ocakları ve MHP Gençlik Kolları eski başkanlarından olan Ongun, 12 Eylül Darbesi ardından yurt dışına çıkmıştı. Döndükten sonra bir dönem Anavatan Partisi’nde faaliyet yürüten Ongun, daha sonra 3 kez MHP Genel Başkanlığı’na aday olmuştu.

Listede dikkat çeken bir diğer isim Eski Korgeneral Mehmet Şanver. Kamuoyu Şanver’i 15 Temmuz gecesi İstanbul Moda’da birçok üst düzey komutanın darbeciler tarafından kaçırıldığı düğün ile yakından tanıyor.

Muharip Hava Kuvvet ve Hava Füze Savunma Komutanı olan Korgeneral Mehmet Şanver, 15 Temmuz ardından düzenlenen YAŞ toplantısında orgeneral yapılmayarak görev süresi uzatıldı ve Harp Akademileri Komutanlığı’na getirilmişti. Şanver, bu karar ardından “Meslek hayatımda hiç ikinci olmadım” diyerek istifa etmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir