Eyüpsultan Belediye Başkanlığı ve ilgili kurum Yetkililere soruyoruz?

                                          Yetkililere soruyoruz?

‘’Alibeyköy’de 60 yaşındaki kiriş demirleri çürümüş binayı güçlendirme adı altında 400 öğrencinin eğitim göreceği eğitim kurumuna dönüştürmek hangi aklın ürünü’’

Eyüpsultan Belediye Meclisi 8 seçim  1 tplantı dönemi Temmuz Ayı bileşiminde CHP Eyüpsultan Belediye Meclis Üyesi Filiz Gökçe’nin yazılı soru önergesi ile dile getirdiği Alibeyköy Merkez Mahallesi Beste sokak’daki 60 yaşındaki eski sucuk fabrikasını  vakıflardan kiralama yöntemi ile kiralanıp ilgili kurumca özel bil okulları projesi adı altın da güçlendirme çalışması yapılarak eğitim kurumuna dönüştürlmesi önergesi üzerine Haber Etkin Gazetesi olarak araştırma ve kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı duyduk.

Yerinde yapmış olduğumuz inceleme sonucu ulaştığımız bilgiler hiçde iç açıcı olmadığını gördük. Bu çalışmayı yaparken amacımız hiçbir kurumu zan altında bırakmak yada suçlamak değildir. Tamamen kamuoyunu bilgilendirmek ve doyurucu açıklamalar beklemektir.

03.07.2019 Çarşamba günü yapmış olduğumuz çalışma esnasın da ilgili kurumun yetkililerinden Bayram Kar ile bir telefon görüşmesi de yaptık .

Yapmış olduğumuz telefon görüşmesinde kendisine şu soruyu yönettim ;

Binanın girişinde neden onarım ve güçlendirme yaptığınıza dair tabelanız yok?

Sorum üzerine Bayram Kar tarafıma şu cevabı verdi ;

Binayı Vakıflardan kiraladıklarını Vakıfların kurumlarla yazışması sonucu çalışmalara başladık dedi.

Fakat sorumuza aldığımız yanıt  hiçde tatmin edici değildi.

Şimdi komuoyunu bilgilendirme ve aydınlatma amacıyla birkez daha soruyoruz yetkililere?

Çünkü işleyiş bakımından böyle olmadığını biliyoruz  bu türden güçlendirme ve tatilat çalışmalarında  sahıs yada devlet kurumu, Vakıf olsun ilgili yerel yönetimlerden izin almak zorundadır.

Egerki izin ve ruhsatı var ise güçlendirme ve tatilat projesi ilgili kurumlarca onaylanmış ise neden faliyet gösterilen alanda işin  başlangıç ve bitiş tarihlerini içeren ve ruhsat müsaade numarasını içeren tabelası yok?

Konu ile ilgili yerel birimler bununla ilgili bir cezai işlem yapımışmıdır?

Kolonlar papuç üzerine yenilenmiş zerzele kiriş bağlantıları yok .

Üst katlarda kolonları birbirine bağlayan kiriş demirleri çürümüş olası bir depremde kolonları birbirine bağlayan   kirişleri yok derecede bu durum yetkili yerel birimlerce incelenmişmidir?

Öğrenim görecek 400 öğrencinin ve orada öğrenim verecek öğretmenlerin yaşamı ranta kurban edilmemelidir.

İlgili kurumdan ve Eyüpsultan Belediye Başkanlığı  imar ve ruhsat müdürlüklerinden  ivedilikle kamuoyunu rahatlatacak gerekli açıklamaları yapmalarını bekliyoruz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir