CHP Eyüp Rant Politikalarına Hayır Dedi

Geçtiğimiz günlerde yıkıldığı söylenip pankartlarla duyuruları yapılan kemerburgazda ekolojik enerji adı altında faaliyetlerini sürdüren fabrikada durum hiçte pankartlarda duyurulduğu gibi olmadığı ortaya çıktı.Tesisin sadece idari binasında bir çalışma olduğu görüldü.
Konu ile ilgili konuştuğumuz CHP Eyüp örgütten sorumlu başkan yardımcısı Sinan Akçiçek şunları söyledi;AKP bu ülkede siyaseti rant aracı olarak görmektedir.10 yıllık iktidarında bir çok alanda olduğu gibi çevreyede büyük tahribat vermiştir.dedi.
Sinan Akçiçek sözlerinin devamında şunları söyledi;Çevreye zarar veren bu tesise karşı Cumhuriyet Halk Partisi vatandaşın yanında olup bu tesisin kapatılması için çalışmalar yapmıştır ama AKP’li belediye ısrarla kapanmaması için karşı çıkmıştır,bu bölgede,defalarca yürüyüşler yapılmış CHP Eyüp ilçe başkanı Dr.Ahmet Kartalkanat ve meclis üyeleri kemer halkının yanında olmuştur.

Yıllardır Neden Karşı Çıkmadılar?

Oysaki şunu sormak gerekir diye düşünüyoruz,Kemerburgazı kirleten yaşanmaz hale getiren bu tesisi kim kurdu,ormanı,suyu,yeşili kirleten,çevreye olabildiğince zarar veren bu tesis göstermelik olarak kapandı gösterilmeye çalışılıyor.Birde bugün çıkmışlar bu tesisi kendileri kapatmış gibi Kemerburgazı afişlerle donatmışlar peki neden yıllarca faaliyetlerine karşı çıkmadılar?

CHP Vatandaşın Yanında

Özellikle İlçe yöneticimiz Yavuz Yeter ve Belediye meclis üyemiz Hasan Fazıl Afacan bu konu ile ilgili çok uğraşlar vermiştir.
Ama bakın’ki AKP bunları görmezden gelip yıllarca bu tesisin çalışmasına göz yummuştur ve Kemer halkının sağlığı ile oynamıştır.
Biz CHP’si olarak nasıl HES’lere karşı mücadele eden köylülerin yanında oluyorsak,Kentsel dönüşüm adı altında evine barkına el konulan varoşlardaki vatandaşlarımızla birlikte ,yaşam alanlarına sahip çıkan tüm vatandaşlarımızla olduğu gibi Kemerburgazlılarla birlikte yağmaya,kirliliğe,ranta dur dedik ve dur demeyede devam edeceğiz;diye konuştu:
Daha sonra Sinan Akçiçek ve Yavuz Yeter yanlarındaki gençlerle beraber,bu tesisle ilgili vatandaşın bilinçlenmesi için hazırladıkları el bildirisini dağıttılar.

Cumhuriyet Halk Partisi Eyüp İlçe Başkanı Dr.Ahmet Kartalkanat bölgeye dağıtılan bildirilerde şu açıklamaları yaptı;

Siyaseti bir rant aracı olarak gören AKP 10 yıllık iktidarında bir çok alanda olduğu gibi “çevre”ye de büyük zarar verdi. Tahribat yarattı.

Emperyalist ülkelerin bölgedeki politikalarının taşeronu olan AKP ulusal ve uluslararası şirketlerle yaptığı işbirliği sonucu yağmalanmış kentlerin son kalan nefes alanlarına göz dikti.
Ormanı, yeşil alanı, ve doğal yaşam alanlarıyla İstanbul’un göz bebeği olan Kemerburgaz da AKP’nin bu doymak bilmez rant politikalarının kurbanı edilmek istendi. Ancak Cumhuriyet Halk Partisi, Atatürk’ten bize miras kalan Kemerburgaz’da AKP’ye dur dedi. Kemeburgaz’daki tehlikeli katı atık tesisi kapatıldı.
AKP zihniyeti yaklaşık 20 yıldır İstanbul’u yönetiyor. Son 10 yıldır da ülke tümüyle AKP’nin yönetiminde.
Kemerburgaz’ı yaşanmaz hale getiren, ormanı, suyu, yeşili kirleten katı atık tesisini kim yaptı? Yıllardır burada faaliyet yürütmesine kim izin verdi?
Sanki bu tablonun yaratıcıları kendileri değilmiş gibi CHP’nin kararlı mücadelesi sonucu katı atık tesisi kapatılınca ikiyüzlü politikalarını bir kez daha ortaya koydular. Tesisi kendileri kapatmış gibi reklama başladılar.
Peki gerçek ne?
Gerçek şu:
Kemerburgaz halkı ve halk konseyi, CHP Eyüp İlçe Başkanlığı, başta bölge ilçe yöneticimiz Yavuz YETER ve belediye meclis üyemiz Hasan Fazıl AFACAN olmak üzere belediye meclis grubumuz, milletvekillerimiz, il başkanlarımız yıllardır bu tesisin Kemerburgaz’a verdiği zarara karşı belediye meclislerinde ve alanlarda mücadele etti.
Ve..Sonuç aldık.
Kemerburgaz’ı bir beladan daha kurtardık.
Şunu çok net ve yüksek sesle haykırıyoruz…
HES’lere karşı mücadele eden köylülerle birlikte, kentsel dönüşüm adı altında evine barkına el konulan varoşlardaki vatandaşlarımızla birlikte,yaşam alanlarına sahip çıkan tüm vatandaşlarımızla olduğu gibi Kemerburgazlılarla birlikte de yağmaya , kirliliğe, ranta dur dedik, demeye devam edeceğiz.
Saygı ve Sevgilerimle…

Dr. Ahmet KARTALKANAT
CHP Eyüp İlçe Başkanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir